REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Kpina z Putina na scenie Eurowizji. Piosenka o "małym, gadzim psychopacie" podbiła serca publiczności

Pierwszy półfinał Eurowizji za nami. Na scenie w Liverpoolu nie brakowało różnorodności pod kątem muzycznym i stylizacyjnym. Było też politycznie, a o to, aby dopiec największym dyktatorom tego świata zadbała chorwacka grupa Let 3 z piosenką "Mama ŠČ!".

10.05.2023
10:26
Chorwacja, Eurowizja
REKLAMA

Chorwacka grupa Let 3, która zaprezentowała się na scenie w Liverpoolu, wywołała swoim występem mnóstwo emocji. Obok tego politycznego show nie można było przejść obojętnie. Piosenka "Mama ŠČ!" doceniona została przez widzów Eurowizji i przeszła dalej. Gwiazdorzy z chorwackiej grupy Let 3 zaprezentowali się w oryginalnych stylizacjach, natomiast zarówno ich kostiumy, ale też układ taneczny i oczywiście tekst piosenki nawiązały w prześmiewczy sposób do prezydentów Rosji oraz Białorusi. Choć nazwiska Łukaszenki oraz Putina nie pojawiają się w piosence, łatwo można wywnioskować, że chodzi właśnie o nich.

REKLAMA

Śpiewają o małym, gadzim psychopacie. W swojej piosence chorwacka grupa nawiązała do Łukaszenki oraz Putina.

Tekst piosenki traktuje o małym, gadzim, podłym psychopacie, który rozpętał wojnę. Chorwaccy artyści zadrwili też z konkretnych politycznych momentów, gdy przywódcy kilku krajów byłego Związku Radzieckiego spotkali się w Petersburgu. Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko wręczył wówczas Putinowi z okazji 70. urodzin bon podarunkowy na traktor. Wtedy prezydent Białorusi powiedział dziennikarzom, ze używa w swoim ogrodzie podobnego modelu.

REKLAMA

Grupa Let 3 ma w swoim kraju wielu fanów

Choć innym krajom artyści mogą nie być znani, w Chorwacji grupa Let 3 ma wielu fanów. Wydali aż dziesięć albumów i cieszą się w sowim kraju ogromną popularnością. Grupa pochodzi z Rijeki, która uchodzi za mekkę chorwackiej sceny punkowej. Swoją muzyką zespół komentuje głównie aktualną sytuację polityczną w kraju. Ich występy charakteryzuje przesadna teatralność, mocno odjechane kostiumy sceniczne i oczywiście prześmiewczy sposób komentowania sytuacji politycznej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA