REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie tylko Fabijański. Liczba szantaży na tle seksualnym rośnie: "zgłaszają się głównie mężczyźni"

Od kilku dni w sieci nie milknie dyskusja na temat Sebastiana Fabijańskiego, szantażującej go rzekomo Rafalali oraz rozstania aktora z Maffashion. Głośny wywiad z aktorem odkrył przed widzami sporo faktów, choć pełnej prawdy najpewniej nie poznamy nigdy. Cały ten incydent uwidacznia natomiast pewien poważny problem, który dotyka - jak się okazało - coraz większą liczbę ludzi. Chodzi o szantaże na tle seksualnym.

12.07.2022
15:36
fabijański rafalala maffashion szantaż na tle seksualnym
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce. Listy najlepszych ofert znajdziesz tutaj.

REKLAMA

Nie mamy pewności, że Rafalala faktycznie szantażowała Sebastiana Fabijańskiego na tle seksualnym - możemy jednak zakładać, że taka sytuacja w istocie miała miejsce. Choć w najnowszym wywiadzie aktor był znacznie bardziej powściągliwy w kwestii rzucania wyroków, z jakiegoś powodu zdecydował się przecież publicznie opowiedzieć o spotkaniu z transseksualną skandalistką, które mogło zakończyć się jakąś formą seksualnego zbliżenia. Poza tym Rafalala w przeszłości dopuszczała się już szantaży, czym sama się przecież chwaliła.

Nie wiem też, na ile szczere były skrucha i "wyznanie" Fabijańskiego oraz co tak naprawdę wydarzyło się między nim, a jego żoną. W tym wszystkim zdecydowanie najbardziej oberwała właśnie Julia Kuczyńska, która próbuje pogodzić karierę z wychowaniem syna, a od kilku dni w sieci pojawia się coraz więcej obrzydliwych i szyderczych komentarzy pod jej adresem. Ofiarą jest też, siłą rzeczy, sam Fabijański - okej, być może popełnił kilka błędów, ale prawdopodobnie znalazł się też na celowniku szantażystki. Wstydliwe fakty z jego prywatnego życia za jej sprawą ujrzały światło dzienne.

Jak przekonują pracownicy agencji detektywistycznych, w ciągu ostatniego roku odnotowano drastyczny wzrost liczby szantaży na tle seksualnym. To poważny problem, bo osoby szantażowane bardzo często doprowadzone są wręcz do desperacji.

Nie tylko Sebastian Fabijański. Liczba szantaży na tle seksualnym rośnie

Sprawę postanowiła skomentować prywatna detektyw Małgorzata Marczulewska. Podkreśla ona, że coraz częściej trafiają do niej ofiary szantażu - często są to osoby zahukane, zlęknione i bez pieniędzy, które gotowe są nawet targnąć się na swoje życie. Detektywi w każdym miesiącu zajmują się przynajmniej kilkoma szantażami - zdecydowana większość ma podtekst erotyczny lub obyczajowy.

Zgłaszają się głównie mężczyźni. Zazwyczaj już na skraju załamania nerwowego, bo zanim przyjdą do nas to przez wiele tygodni próbują dogadać się z szantażystami. Płacą im pieniądze, proszą o przekazanie kompromitujących materiałów, godzą się na upokarzające rzeczy, byle tylko dogadać się i zdjąć z siebie niebezpieczeństwo kompromitacji. (...)

Szantażyści są jak terroryści. Nie ma z nimi żadnej przestrzeni do negocjacji. Jeżeli zapłacimy raz to będziemy płacić regularnie. Jak szantażysta wyczuje, że jesteśmy skłonni płacić to wyciągnie z ofiary
wszystkie pieniądze, skłoni go do sprzedaży majątku, a nawet do wzięcia kredytów. (...) Tego tematu nie można ignorować, bo mówimy o wielkich ludzkich tragediach, które są efektem nieuwagi, nierozsądku i poczucia, że tajemnica to tajemnica

- ostrzega Marczulewska.

Ekspertka zaznacza, że wiele z tych przykrych incydentów zaczyna się podobnie. Flirt w social mediach czy na portalu randkowym, nawiązanie relacji, skonsumowanie jej i w końcu - szantaż. Pożądanie wyłącza rozsądek i ostrożność. Niektórzy wysyłają swoje nagie zdjęcia obcym osobom czy nawet biorą udział w streamingach live.

Nie dziwi, że tematem szantażu najczęściej są treści erotyczne. Dominują zdrada małżeńska, udział w orgiach, relacje seksualne z osobami tej samej płci czy osobami transseksualnymi.

To są głęboko ukrywane fantazje i pragnienia, które ofiara szantażu przez lata wypiera, a potem uwalnia i bardzo skrzętnie ukrywa. Do kanonu spraw detektywistycznych należą sprawy, gdzie przykładny mąż i ojciec utrzymuje relacje seksualne z innymi mężczyznami, ale jednocześnie zaprzecza swojej homoseksualnej orientacji. Jedna z naszych ostatnich spraw dotyczyła szantażu zdjęciami z orgii seksualnej. Mężczyzna, gdy tylko jego żona wyjeżdżała z dziećmi poza miasto, brał udział w kilkunastoosobowych orgiach seksualnych, zakrapianych alkoholem i zasypywanych substancjami psychoaktywnymi. Czy to możliwe, by ktoś tak ukrywał swoje "drugie życie"? Tak. Dlatego ujawnienie takich sekretów to dla ofiar szantaży często życiowa tragedia.

REKLAMA

W 2020 roku rozpoczęły się apele Naukowej Akademii Sieci Komputerowej - NASK nawołuje, by nie udostępniać nikomu swoich intymnych zdjęć i nagrań, bez względu na to, jakie relacje łączą nas z daną osobą. Systematycznie rozszerza się spektrum potencjalnych zagrożeń, a ofiarami coraz częściej stają się też osoby nieletnie - otwarte na nowe kontakty, łatwowierne i nieświadome konsekwencji.

Zdjęcie główne: Shutterstock/vchal

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA