REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Fala” od Netfliksa pokaże młodzieńczy sprzeciw. Sprawdź zwiastun produkcji

Na platformie Netflix pojawi się niebawem nowy serial produkcji niemieckiej. Fabuła serii „Fala” skupi się na historii zbuntowanych, walczących nastolatków.

18.10.2019
14:24
fala zwiastun netflix
REKLAMA
REKLAMA

Jak bardzo musimy hałasować, żeby wszystkich obudzić? - pada pytanie w zwiastunie nowego niemieckiego serialu. Produkcja zadebiutuje 1 listopada w serwisie Netflix. O czym opowiadać będzie „Fala”?

Fabuła zaczyna się całkiem interesująco - uczniowie pewnej szkoły zaczynają swoją własną rewolucję. Przewodzi im niejaki Tristan, nowy w klasie, charyzmatyczny nastolatek. Zaraża on grupkę rówieśników swoją ideą przeciwstawienia się fali nacjonalizmu. Zapowiada się jednak na to, że ich działania pójdą w bardzo złym kierunku.

„Fala” - oficjalny zwiastun:

Serial wyraźnie bazuje na wykorzystanym już wcześniej pomyśle. Opis fabuły oraz charakterystyczne przedstawiające falę logo przywodzą na myśl inną niemiecką produkcję - film „Fala” (w oryg. „Die Welle”) z 2008 roku. W tamtym obrazie rolę lidera piastował nauczyciel historii Rainer Wenger, przybliżający swoim uczniom kwestię niebezpieczeństw związanych z narastającymi ruchami nazistowskimi. Podobnie jak w zapowiadanym serialu, tak i w filmie sprawa w pewnym momencie wymyka się spod kontroli. Wenger przeprowadza eksperyment, w wyniku którego grupa uczniów zaczyna terroryzować miasto.

REKLAMA

W serialu Netfliksa wystąpili m.in. Ludwig Simon, Luise Befort oraz Michelle Barthel.

Serial „Fala” znajdziecie w serwisie Netflix. Premiera 1 listopada 2019.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA