REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Top 5 filmów świątecznych, które są znacznie ciekawsze niż "Kevin sam w domu"

Co roku wśród świątecznych hitów telewizyjnych króluje "Kevin sam w domu". Trudno zliczyć, ile razy gościł w telewizji, odkąd miał swoją premierę w 1990 roku. Choć świąt Bożego Narodzenia nie ma ponoć bez "Kevina", to nie wszyscy mają ochotę, by po raz enty oglądać przygody niesfornego chłopca. I słusznie, bo filmów świątecznych, które są lepsze od hitowego filmu z Macaulay Culkinem, jest znacznie więcej. Oto one.

25.12.2023
13:22
Świąteczne filmy 2023
REKLAMA

Filmy świąteczne to taki rodzaj produkcji, które ogląda się raz w roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, lub w same święta, a nawet po. Magiczny czas świetnie nastraja, podobnie jak zimowa aura za oknem. Wszystko to sprawia, że z powodzeniem można pozwolić sobie na zatopienie się w komediach romantycznych i uroczych animacjach.

REKLAMA

Więcej o filmach przeczytasz w Spider's Web:

Te świąteczne filmy są znacznie lepsze, niż "Kevin sam w domu".

Dla tych, którzy ją mają po dziurki w nosie przygód Kevina, bo "Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku" goszczą w telewizji co roku, mamy propozycje świątecznych hitów: zabawnych, ciepłych, wciągających, uroczych z dużą dawką miłości.

Zły Mikołaj

"Zły Mikołaj" uchodzi za czarną komedię o innym, nietypowym Mikołaju, który jest kompletnie przeciwny tradycyjnym wartościom świątecznym. Willy T. Soke jest cynicznym alkoholikiem i oszustem, który razem z niskorosłym Marcusem dokonuje napadów rabunkowych na sklepy, pod przykrywką pracy jako Święty Mikołaj. Kontakt z grubym chłopcem, z którego wszyscy nabijają się, powoduje, że Willy zaczyna przeżywać pewne zmiany w swoim podejściu do życia i świąt Bożego Narodzenia. "Zły Mikołaj" zdobył dużą popularność ze względu na dość nietypowe podejście do tematyki świątecznej i odmiennego bohatera, który nie przypomina tradycyjnego Mikołaja, jakiego znamy z kreskówek i innych filmów świątecznych.

"Zły Mikołaj"

Opowieść wigilijna Myszki Miki

"Opowieść wigilijna Myszki Miki" to kolejna propozycja, którą polecamy wśród świątecznych hitów. Fabuła skupia się na Ebenezerze Scrooge, nieczułym i bardzo chciwym przedsiębiorcy. Jego ofiarami są dość dobrotliwi i naiwni krewni oraz pracownicy, którzy są dość słabo opłacani. W wigilijny wieczór Scrooge'a nawiedza duch jego zmarłego wspólnika - Marleya. Zjawa przepowiada mu, że tej samej nocny skąpca odwiedzi jeszcze trójka innych duchów. Jeśli Ebenezer wysłucha, co mają mu do powiedzenia, i zmieni się na lepsze, niewykluczone, iż uniknie tragicznego losu swojego wspólnika. Dzięki wizycie duchów, mężczyzna przechodzi wielką, wewnętrzną przemianę.

"Opowieść Wigilijna Myszki Miki"

Holiday

Czas na "Holiday". To film z 2006 roku w reżyserii Nancy Meyers, w którym gwiazdami są m.in. Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law, Eli Wallach. Amanda i Iris, po zamianie miejscami, zaczynają odkrywać zupełnie nowe aspekty życia. Amanda, zakochując się w bracie Iris, zdaje sobie sprawę, że miłość może pojawić się w najmniej oczekiwanym miejscu. Jednocześnie Iris, oczarowana postacią kompozytora Milesa, zaczyna wierzyć, że druga szansa w miłości jest możliwa. Film "The Holiday" to pełna ciepła komedia romantyczna, która ukazuje, że czasem zmiana otoczenia może przynieść nie tylko nowe doświadczenia, ale również miłość i szansę na nowy początek.

"Holiday"

Carol

"Carol" to nieco inny film świąteczny, bo poruszający temat zakazanej miłości. To historia rodzącego się uczucia między Therese Belivet (grana przez Rooney Marę), młodą fotografką, a Carol Aird ( Cate Blanchett), dojrzałą kobietą, uwięzioną w nieszczęśliwym małżeństwie. Uczucie między nimi rozwija się w czasie świąt Bożego Narodzenia w Nowym Jorku w latach 50. "Carol" porusza temat zakazanej miłości w społeczeństwie lat 50. gdzie związki homoseksualne bardzo często były ukrywane i potępiane.

Carol, będąc kobietą pewną siebie, decyduje się działać zgodnie z własnymi uczuciami, choć ma świadomość ryzyka związanego z odwagą wyrażania swoich pragnień. Świąteczna atmosfera w filmie podkreśla kontrast między zewnętrznym blaskiem świąt a wewnętrznym konfliktem postaci. Być może "Carol" nie jest typową świąteczną historią, jakich jest mnóstwo, lecz z pewnością przyciągnie widzów, którzy szukają zmysłowej historii w magicznym, choć jednocześnie surowym otoczeniu świąt Bożego Narodzenia.

"Carol"

Chłopiec zwany Gwiazdką

REKLAMA

"Chłopiec zwany Gwiazdką" to historia chłopca o imieniu Nikolas, który wyrusza na zaśnieżoną Północ, by odnaleźć swojego ojca, szukając legendarnej wioski elfów. W tej wyprawie towarzyszą mu uparty renifer i udomowiona myszka. Ta magiczna, jednocześnie zabawna i wzruszająca opowieść, dowodzi, iż nie ma rzeczy niemożliwych. Historia w "Chłopcu zwanym Gwiazdką" skupia się m.in. na pokonywaniu trudności, przezwyciężaniu przeciwności losu i odnajdowaniu własnej wartości. W rolach głównych pojawili się m.in. Henry Lawfull, Maggie Smith, Kristen Wiig oraz Sally Hawkins.

"Chłopiec zwany Gwiazdką"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA