REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube /
  3. Dzieje się
  4. Dramy /

Krzysztof Gonciarz odpowiedział na oskarżenia. Oświadczenie wydała też jego była partnerka

Krzysztof Gonciarz dołączył do grona youtuberów, którym byłe partnerki czy przyjaciółki zarzucają zachowania - eufemistycznie pisząc - niewłaściwe, przemocowe i krzywdzące. Opowieści trzech kobiet, z których dwie wolały pozostać anonimowe, a trzecia - Daria Dąbrowska - opublikowała je w mediach społecznościowych, jeżą włos na głowie. Dziś publicznie odniosła się do nich Kasia Mecinski, kolejna dawna partnerka Gonciarza i popularna internetowa twórczyni. W końcu odpowiedział też sam oskarżany.

29.09.2023
13:38
gonciarz afera kasia mecinski daria dąbrowska dziewczyna przeprosiny
REKLAMA

Afera na YouTube zatacza coraz szersze kręgi - "polskie MeToo" obejmuje wyznania kobiet związanych niegdyś z popularnymi influencerami. Do Gargamela dołączył teraz Krzysztof Gonciarz, czyli kolejny twórca, który swój wizerunek zbudował z postaw takich jak otwartość, feminizm czy szacunek do drugiego człowieka. Wygląda jednak na to, że i on ma drugą, problematyczną i w pewnym sensie niebezpieczną twarz - o szczegółach obnażenia przerażającego obrazu popularnego youtubera pisaliśmy wczoraj. Teraz do serii zarzutów odniosła się inna popularna twórczyni i była partnerka Gonciarza, z którym w przeszłości nagrała sporo filmów. Nie stanęła jednak w jego obronie - przeciwnie, okazała wsparcie osobom rzekomo przez niego poszkodowanym.

REKLAMA

Kasia Mecinski: głos w sprawie afery z Gonciarzem

W odniesieniu do tematu, na który wiele osób czeka. Kilka kobiet kontaktowało się ze mną po traumatycznych przeżyciach z nim, szukając pomocy i próbując poukładać sobie to, co przeżyły. Wyobrażam sobie ten mętlik, który przeżywały, zwłaszcza jeśli to do mnie zwracały się w tej sprawie. Taktyki manipulacji, poniżania i braku szacunku się pokrywają. Doszło do tego, że modelki przyjeżdżające do Japonii były przez agencje ostrzegane przed nim. Przykro było słuchać tych historii. Mam nadzieję, że tu się kończy. Wspieram. #niewruce

- napisała Mecinski na swoim Instastory.

Wygląda na to, że w przeszłości do Mecinski zwróciło się kilka innych kobiet, które coś z Gonciarzem łączyło - każda z nich niezależnie musiała zmierzyć się z podobnymi traumatyzującymi zachowaniami twórcy. Zwłaszcza fragment o tym, że modelki były ostrzegane przed youtuberem przez agencje, robi potężne wrażenie.

O MeToo polskiego YouTube'a piszemy od początku:

Teraz swoje niezbyt obszerną odpowiedź opublikował również sam Krzysztof Gonciarz. Jego przeprosiny z każdą kolejną linijką przekształcają się w non-apology - czyli uwag o "interpretacji słów" i "clickbaitowych nagłówkach". Co ciekawe, do oświadczenia o "byciu w terapii" błyskawicznie odniosła się wspomniana Daria Dąbrowska, zarzucając youtuberowi mydlenie odbiorcom oczu. Wypowiedź Gonciarza wraz z reakcją Dąbrowskiej znajdziecie poniżej.

REKLAMA

Krzysiek, mamy screeny w których mówisz, że twoja terapeutka jest po ciemnej stronie mocy, bo nie pochwala tego co robisz, kogo ty próbujesz oszukać?

- pyta Daria Dąbrowska.
gonciarz afera kasia mecinski daria dąbrowska dziewczyna przeprosiny
Gonciarz - oświadczenie
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA