REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Gra Geralda" Stephena Kinga w końcu doczeka się ekranizacji

"Gra Geralda" to jedno z tych nielicznych dzieł autorstwa Stephena Kinga, na podstawie którego nie zrealizowano jeszcze żadnego filmu lub serialu. Wygląda na to, że niebawem się to zmieni. 

13.09.2016
9:11
Gra Geralda Stephena Kinga w końcu doczeka się ekranizacji
REKLAMA
REKLAMA
gra-geralda class="wp-image-74140"
REKLAMA

Za projekt przełożenia "Gry Geralda" na język filmu odpowiedzialny jest Mike Flanagan. Reżyser próbuje zekranizować tę powieść Kinga już od kilku lat, pierwsze próby podjął jeszcze w 2014 roku. Aż do teraz nie potrafił jednak znaleźć dystrybutora dla swojego widowiska. Nic dziwnego - "Gra Geralda" to rzecz niebywale trudna do przeniesienia na srebrny ekran. Akcja książki rozgrywa się w zasadzie w jednym pomieszczeniu, a jej główną bohaterką jest przykuta kajdankami do łóżka kobieta - spora część wydarzeń toczy się... w jej głowie. Tu nawet nazwisko Mistrza Grozy na afiszach mogłoby się okazać niewystarczające, by przyciągnąć widzów.

Związane z ekranizacją "Gry Geralda" ryzyko zdecydował się ponieść Netfliks, nader zadowolony ze współpracy z Flanaganem przy "Hush". To właśnie na właśnie na platformie VOD producenta między innymi "House of Cards" czy "Narcos" wyląduje film. I wydaje się, że jest to dla niego idealne miejsce - premiera kinowa byłaby w tym wypadku przeszarżowanym pomysłem. Ciekawe, czy szykują się jakieś istotne zmiany w fabule i narracji w stosunku do literackiego pierwowzoru.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA