REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Finał 6 sezonu "Gry o tron" potwierdził jedną z najpopularniejszych fanowskich teorii

Najsłynniejsza teoria, jaką ukuli fani sagi "Pieśni Lodu i Ognia", czyli literackiego pierwowzoru serialu "Gra o tron", znalazła swoje potwierdzenie w finale szóstego sezonu. Jon Snow jest... 

27.06.2016
15:51
Gra o tron: finał 6 sezonu potwierdził najpopularniejszą teorię
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery!

...synem Lyanny Stark oraz księcia Rhaegara Targaryena. Na funkcjonującą pod skrótem "R+L=J" teorię dowodów poszukiwano od dawno, dopatrując się ich w na pozór nic nie znaczących szczegółach, mglistych przepowiedniach, sierści wilkora, a nawet w nagminnie powtarzanym przez pewnego kruka słowie. Stu procentowych dowodów jednak nie było. Trochę światła rzucił trzeci odcinek szóstego sezonu serialu "Gra o tron", w którym za sprawą wizji Brana przenieśliśmy się do Wieży Radości, w której książę Rhaegar umieścił siostrę Neda Starka, Lyannę. Dopiero teraz, po finale, mamy w tej kwestii pewność.

wieża radości gra o tron class="wp-image-69187"

Co to oznacza? Po pierwsze, Jon Snow nie jest - jak dotąd myśleli wszyscy - bękartem Neda Starka. Jego prawowitymi rodzicami są Lyanna i książę Rhaegar Targaryen, najstarszy syn króla Aerysa II Targaryena, dziedzic Żelaznego Tronu oraz starszy brat Viserysa i Daenerys. Za ostatnią żywą przedstawicielkę Targaryenów uchodziła dotąd Dany, zatem to ona miała być prawowitą władczynią Westeros. Jeśli jednak pierwszeństwo nad siostrą ma męski potomek dziedzica tronu to...

gra o tron jon snow class="wp-image-68874"

Prawowitym królem Westeros jest Jon Snow. Czy raczej Jon Targaryen. To z kolei rodzi szereg pytań przed premierą kolejnego sezonu (ewentualnie kolejnej części sagi "Pieśni Lodu i Ognia", ale coś mi mówi, że tego pierwszego doczekamy się wcześniej). Czy Jon w ogóle się o tym dowie, a jeśli tak - w jaki sposób? Czy będzie zainteresowany objęciem tronu? Co na to Dany? Czy zrzeknie się władzy? Postanowi sprzymierzyć z Jonem lub mu poddać? A może, by zachować swoje prawa do korony, zdecyduje się go zamordować? Jak zareagują na to inni możni Westeros?

REKLAMA
gra-o-tron-budynki class="wp-image-68786"

Rozwiązanie jednej teorii rodzi dziesiątki kolejnych wątpliwości. Odpowiedzi poznamy nieprędko. W tej chwili pewne jest jedno - twórcy serialu "Gra o tron" wiedzieli jak rozegrać ten finał. Po raz kolejny - po "śmierci" Jona Snowa w poprzednim sezonie - zostawili widzów niecierpliwie wyczekujących premiery kolejnej serii. A tę obejrzymy dopiero w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA