REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Gra o tron. Pieśń lodu i ognia – najlepszy polski audiobook!

Audiobooki mnie nie przekonują. Jestem wzrokowcem i klasyczna forma książki jest dla mnie bardziej przystępna aniżeli słuchanie pojedynczego lektora wcielającego się we wszystkie postaci. Gra o tron. Pieśń lodu i ognia została jednak nagrana w tak atrakcyjny sposób, że nie da się koło niej przejść obojętnie. Tak powinno się robić audiobooki! 

31.03.2013
12:00
gra o tron
REKLAMA

Podobnie jak serial, pierwszy tom w wersji polskiej zrealizowano z niezwykłym rozmachem. Do produkcji zaangażowano ponad 80 profesjonalistów w tym Roberta Więckiewicza, Mariana Dziędziela i Annę Dereszowską. Każdy wciela się w inną postać, więc efekt pojedynczego lektora modulującego sztucznie głos, by wcielić się w mężczyznę, kobietę, dzieci czy tłum nie zostaje tutaj wykorzystany. Imponujące, a rezultat ostateczny jest lepszy niż się spodziewano. Nawet czołowy dubbingowiec, Jarosław Boberek, wyróżnia się na tle tak wielu głosów, idealnie naśladując podpitego Khala Drogo.

REKLAMA

Dopracowano całość również pod kątem muzycznym. W tle słychać odgłosy oraz ścieżkę dźwiękową (nie tę serialową), by jeszcze bardziej podkreślić klimat akcji. Polska Gra o tron to ambitnie zrealizowane słuchowisko, które wciąga od pierwszych minut. Nawet głosy popularnych aktorów nie przeszkadzają w całkowitym pochłonięciu się w świecie Zachodnich Krain. Szkoda, że fragmenty nie znalazły się w ramówce niektórych popularnych stacji radiowych.

REKLAMA

Bez wahania można stwierdzić, że rodzima produkcja Gry o tron przekona każdego sceptyka czytanych książek. Podczas realizacji nie cięto kosztów i dostępne zasoby wykorzystano do granic możliwości. Pracę ekipy wyróżniono nagradzając audiobooka Złotą Kaczką, a taki zaszczyt nie spotkał dotychczas żadnego.

Gra o tron w wersji słuchanej to i tak, mimo wszystko, produkt niszowy. Popularność saga zyskała jedynie dzięki serialowi, mimo iż wielu uważa, że pokaźna powieść jest o wiele lepsza od wizualnej interpretacji HBO. Wątpliwości względem zakupu audiobooka można rozwiać słuchając próbki dostępnej na portalu audioteka. Oby Starcie królów (drugi tom powieści George’a R.R. Martina) również zrobiono w tak epicki sposób. Zdecydowanie nie będzie to zakup w ciemno.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA