REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gra o tron z polskim akcentem. Nasz rodak zagra w 8. sezonie serialu

Gra o tron wreszcie może zostać wpisana na długą listę zjawisk popkultury, w których pojawił się polski akcent. W hicie HBO zobaczymy bowiem pochodzącego z Choszczna Pawła Sakowskiego. Aktor pojawi się w ostatnim sezonie serialu.

01.08.2018
10:34
Gra o tron Paweł Sakowski
REKLAMA
REKLAMA

W adaptacji prozy George’a R.R. Martina pojawiło się mnóstwo postaci. Nie mówię tylko o bohaterach pierwszo- i drugoplanowych, ale także tych epizodycznych, których liczba idzie pewnie w setki. Popularność serialu sprawia, że tysiące aktorów marzy o obsadzeniu do roli choćby w jednej scenie. Teraz ta sztuka udała się kolejnej osobie.

Gra o tron powiększyła swoją obsadę o polskiego aktora.

W serialu HBO zobaczymy Pawła Sakowskiego, na co dzień występującego w poznańskim Teatrze U Przyjaciół. Radio Szczecin informuje, że podczas pobytu w Irlandii Polak spotkał w barze człowieka pracującego na planie Wikingów. Mężczyzna stwierdził, że Sakowski idealnie nadawałby się do zagrania w tym serialu. Zachęcony tym spotkaniem aktor wysłał swoje CV do agencji castingowej. Po kilku dniach dostał zaproszenie na przesłuchanie do Gry o tron.

Paweł Sakowski pracował na planie przez 12 dni.

Aktor przewiduje, że pojawi się w dwóch lub trzech odcinkach finałowego sezonu Gry o tron. Nie wiadomo, w kogo wcieli się Polak ani jaki będzie wpływ jego postaci na ogólną fabułę i losy innych bohaterów. Sakowskiemu udało się jednak poznać wszystkich odtwórców głównych ról produkcji HBO.

REKLAMA

Obstawiam, że polski aktor zagrał członka Nocnej Straży albo jakiegoś żołnierza z Północy. Ponadto Sakowski jest całkiem podobny do Edda Cierpiętnika, więc z powodzeniem mógłby przywdziać czerń.

Spekulacje na temat roli Polaka oraz innych doniesień z planu hitu HBO zostaną ucięte w 2019 r. Gra o tron powróci w pierwszej połowie przyszłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA