REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Muzyka

W filmie „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” usłyszymy nie tylko muzykę Johna Williamsa

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” właśnie wylądowało w polskich i światowych kinach. To dobry moment na zbiór nowych informacji odnośnie finału sagi. Właśnie Lin Manuel Miranda pochwalił się ciekawostką związaną z produkcją.

18.12.2019
13:17
Gwiezdne wojny Skywalker Odrodzenie - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Lin Manuel Miranda to aktor i muzyk, którego nazwisko stało się sławne po występach w amerykańskim musicalu „Hamilton”, opowiadającym o Alexandrze Hamiltonie, jednym z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych. Od czasu estradowego debiutu, amerykański aktor pojawia się w coraz większej liczbie hollywoodzkich produkcji. W zeszłym roku widzieliśmy go chociażby w „Mary Poppins powraca”, a od kilku tygodni możemy oglądać go w serialu HBO „Mroczne materie”.

Teraz dowiadujemy się, że Miranda nie tylko wystąpił w niewielkiej roli w finale „Gwiezdnych wojen”, ale także napisał muzykę do filmu.

John Williams to słynny kompozytor Gwiezdnej Sagi, który stworzył ścieżkę dźwiękową do każdego z filmów wchodzących w skład serii. Okazuje się jednak, że fragment powstał także przy współpracy Lina Manuela Mirandy i reżysera J.J Abramsa.

Z opisu Mirandy wynika, że chodzi o moment, w którym bohaterowie trafiają na planetę pełną roztańczonych ludzi. Scena, widoczna także w zwiastunach produkcji, skwitowana zostaje przez jednego z bohaterów:

Ta celebracja odbywa się co 42 lata - padnie z ekranu.

Co niezwykle ciekawe - właśnie 42 lata temu, w 1977 roku odbyła się premiera pierwszych „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa, co czyni z tego zdania piękny ukłon w stronę fanów.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie - kadr z filmu class="wp-image-357237"

Warto wynotować także, że to nie pierwszy raz, gdy Lin Manuel Miranda stworzył utwór na potrzeby ścieżki dźwiękowej „Gwiezdnych wojen”. Okazuje się, że utwory autorstwa amerykańskiego aktora i J.J Abramsa znalazły się także w filmie: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” z 2015 roku. Mowa o motywie przewodnim z kantyny Maz Katany oraz utworze „Dobra Doompa”, który również można usłyszeć w scenach z tego przybytku.

REKLAMA

Co ciekawe - obu panów pojawia się również w samym filmie. Miranda jest jednym z członków Rebelii, zaś reżyser podkłada głos pod jedną z nowych postaci, które przewiną się przez ekran.

Film „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” jest już w kinach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA