REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Rewelacyjny zwiastun "Hardcore Henry", pierwszoosobowego filmu akcji

Zwiastun filmu "Hardcore Henry" każe się wam zastanowić, dlaczego ktoś dopiero teraz wpadł na pomysł, by kino akcji kręcić w ten sposób.

11.02.2016
11:49
Rewelacyjny zwiastun Hardcore Henry, pierwszoosobowego filmu akcji
REKLAMA
REKLAMA

W "Hardcore Henry" akcję obserwujemy bowiem z perspektywy pierwszej osoby. Znacząco wpływa to na dynamikę i gwarantuje zupełnie nowe spojrzenie na oklepane i pełne schematów sceny znane z setek filmów sensacyjnych. Tego typu eksperyment nie jest czymś absolutnie świeżym, część z was zapewne widziała to w krótkometrażowych produkcjach rodem z YouTube'a czy Vimeo, tego typu ujęcia pojawiały się także już między innymi w "Projekt: Monster", "REC" czy "Blair Witch Project". W tych produkcjach pierwszoosobowa perspektywa wynikała z faktu, że bohaterowie obserwowali wydarzenia przez obiektyw kamery. W "Hardcore Henry" ten pośrednik został wyeliminowany.

REKLAMA

Fabuła nie jest tu przesadnie skomplikowana - główny bohater, Henry, zostaje wybudzony ze stanu śmierci klinicznej przez swoją żonę, która ratuje jego życie, czyniąc z niego cyborga. Po pięciu minutach zostaje postrzelony, a kobieta porwana przez Akana, bandziora mającego na usługach całą armię najemników. Henry, który utracił pamięć, musi odbić swoją małżonkę z rąk tych szumowin. "Hardcore Henry" został przedpremierowo pokazany na Toronto Film Festival w 2015 roku, gdzie zebrał znakomite recenzje. Do kin na całym świecie - na ten moment nie wiadomo, czy dotyczy to również Polski - trafi w kwietniu tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA