REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

To będą cztery wieczory pełne magii. Harry Potter in Concert niebawem w Polsce

Któż z nas nie czytał sagi o Harrym Potterze lub nie widział filmowych adaptacji? W tym roku mija piętnaście lat, odkąd pierwsza część przygód młodego czarodzieja trafiła na kinowe ekrany. Z tej okazji szykuje się niesamowity pokaz – Harry Potter in Concert, czyli projekcja filmu z muzyką… na żywo.

22.03.2017
22:08
Koncerty - uniwersum Harry'ego Pottera
REKLAMA
REKLAMA

O ile pod względem wierności książce filmowe przygody Harry’ego Pottera pozostawiają wiele do życzenia (może z wyjątkiem pierwszych trzech części – te są całkiem niezłe), tak ścieżka dźwiękowa do każdej z części to po prostu majstersztyk.

W moim przypadku nie jest to tylko pustosłowie. Jeśli ktoś spojrzałby w tej chwili na najczęściej odtwarzane albumy z mojej kolekcji na Spotify, dostrzegłby, że OST kompozycji Johna Williamsa prężą się dumnie w czołówce.

Szczególnym afektem darzę właśnie muzykę do „Kamienia Filozoficznego”. Gdy więc usłyszałem o trasie koncertowej „Harry Potter in Concert”, od razu wiedziałem, że muszę tam być.

Harry Potter in Concert, czyli niepowtarzalna okazja, by odkryć muzykę do filmów o młodym czarodzieju na nowo.

Po serii koncertów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Niemczech niesamowite widowisko trafi również do Polski! W naszym kraju kompozycje Johna Williamsa odtworzy krakowska Sinfonietta Cracovia.

Czego można się spodziewać po Harry Potter in Concert? Zobaczcie sami na oficjalnej zapowiedzi koncertów:

W Polsce koncerty odbędą się w czterech miastach:

  • 7 kwietnia – Warszawa, Hala Torwar
  • 9 kwietnia – Gdańsk, ERGO Arena
  • 11 kwietnia – Wrocław, Hala Stulecia
  • 12 kwietnia – Kraków, Tauron Arena

Szykuje się wyjątkowe wydarzenie. Jeśli i wy chcecie wziąć w nim udział, polecam się spieszyć – bilety rozchodzą się z zatrważającą prędkością. I absolutnie się temu nie dziwię, bo doświadczenie muzyki na żywo, granej przez orkiestrę symfoniczną równolegle z projekcją filmu to coś, czego nie da się przeżywać codziennie.

Ja już nie mogę się doczekać koncertu w ERGO Arenie. Jeśli wciąż się zastanawiasz, czy warto się wybrać, to pozwól, że powiem w ciemno – warto.

REKLAMA

Na miłość boską, to przecież Harry Potter! Wiadomo, że warto.

 class="wp-image-82106"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA