REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Martin Scorsese omal nie zakończył kariery przez Harveya Weinsteina

Harvey Weinstein dał się we znaki nie tylko kobietom, ale również i facetom, z którymi współpracował. Martin Scorsese zdradził, że Weinstein tak często ingerował w jego pracę przy "Gangach Nowego Jorku", ze był bliski zakończenia reżyserskiej kariery.

03.10.2023
11:23
Martin Scorsese Harvey Weinstein Denis Makarenko taniavolobueva Shutterstock
REKLAMA

Harvey Weinstein aktualnie odbywa karę więzienia za przestępstwa seksualne. Producent filmowy zaszedł za skórę wielu kobietom, które nie odpuściły mu okrutnych czynów.

REKLAMA

Weinstein podpadł Martinowi Scorsese. Omal nie porzucił reżyserskiej kariery.

Jak się okazuje, Weinstein podpadł nie tylko kobietom, ale również i mężczyznom. Martin Scorsese w rozmowie z "GQ" zdradził, że z Weinsteinem bardzo często spierał się w kwestii długości "Gangów Nowego Jorku" oraz budżetu tej kultowej produkcji.

Więcej o zagranicznych filmach przeczytasz w Spider's Web:

Zdałem sobie sprawę, że nie mógłbym pracować, jeśli jeszcze kiedykolwiek miałbym robić filmy w ten sposób. Gdyby to był jedyny sposób, w jaki pozwolono by mi robić filmy, to musiałbym powiedzieć 'stop'. Ponieważ wyniki nie były satysfakcjonujące. To było czasami bardzo trudne i nie przetrwałbym tego. Byłbym martwy

powiedział Scorsese.

Weinstein miał też naciskać na Scorsese, aby ten pracował szybciej. Kontrowersyjny producent filmowy czepiał się też detali w filmie. Weinstein uważał, że kostium Daniela Day-Lewisa jest zbyt dziwaczny. Z kolei gdy podczas jednego z zebrań Harwey powiedział, że nie podoba mu się nazwa gangu "Martwe Króliki", cierpliwość Scorsese miała się skończyć. Przewrócił stół, wychodząc z pokoju i znikając na resztę dnia.

W związku z tym, że Miramax miał prawda do "Gangów Nowego Jorku", a Martin Scorsese już od dawna marzył o tym projekcie, postanowił mimo wszystko zacisnąć zęby i ukończyć film w 2002 roku. Kolejny film Scorsese "Inflitracja" przyniósł Martinowi prestiżowego Oscara i nigdy więcej reżyser nie spotkał na zawodowej drodze Weinsteina.

REKLAMA

20 października pojawi się najnowszy film Scorsese "Czas krwawego księżyca"

Już 20 października w polskich kinach zadebiutuje najnowszy film Scorsese "Czas krwawego księżyca". Akcja filmu rozgrywa się w Oklahomie, w latach 20. ubiegłego wieku. To historia o zabójstwach Indian Osagów zamieszkujących rezerwat, gdzie znajdują się bogate złoża ropy naftowej. Gdy na terenie zamieszkiwanym przez Osagów odkryta zostaje ropa naftowa, członkowie plemienia zaczynają ginąć lub umierać z nieznanych przyczyn. Sprawa ta przykuwa uwagę FBI i J. Edgara Hoovera. Role główne powierzone zostały m.in. Leonardo DiCaprio, Robertowi De Niro oraz Lily Gladstone.

Zdjęcia: taniavolobueva / Shutterstock.com, Denis Makarenko / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA