REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Najlepsze horrory na Disney+. Myszka Miki też potrafi przestraszyć

Bajki na Disney+ bawią i uczą, a horrory bawią i straszą. No dobra. Walorów edukacyjnych też nieraz nie można im odmówić, ale chodzi w nich przede wszystkim o grozę. Takich filmów jest całkiem sporo, dzięki czemu miłośnicy opowieści z dreszczykiem posiadający subskrypcję platformy na nudę nie mogą narzekać.

08.10.2023
6:07
disney horrory co obejrzeć
REKLAMA

Bywają oczywiście na Disney+ horrory, które nadają się na familijny seans. Na platformie znajdziecie bowiem kultową animację "Miasteczko Halloween", "Hokus Pokus", czy "Nawiedzony dwór" (obie wersje już dostępne). W serwisie nie brakuje jednak też filmów mrożących krew w żyłach, zakorzenionych w najlepszych tradycjach kina grozy, czy po prostu przyśpieszających bicie serca.

Spis treści:

REKLAMA

Najlepsze horrory na Disney+

To jakie są te horrory na Disney+? Wszystkie. Serio. Na platformie znajdziecie i kultowe klasyki i gorące nowości, bo katalog kina grozy w serwisie cały czas się poszerza. Do "Buffy - postrachu wampirów" i serii "Obcy" regularnie dołączają nowe tytuły - czy to te, które można było zobaczyć u nas w kinach, czy też wydane w Stanach Zjednoczonych pod marką Hulu.

Więcej o ofercie Disney+ poczytacie na Spider's Web:

Zegar

Zegar - najlepsze horrory - Disney+

Tego filmu się nie ogląda. W niego się wsiąka. To opowieść o bezdzietnej Elli, która pod wpływem presji społecznej postanawia wziąć udział w eksperymencie medycznym. Ma on sprawić, że zechce zostać matką. "O nie, znowu jakiś elevated horror, gdzie ważniejsza od atrakcji jest metaforyka opowieści"? Nie do końca. Alexis Jacknow umiejętnie buduje tu klimat grozy, serwując nam wyjątkowo stylową produkcję.

Film obejrzycie na Disney+.

Nie ocali cię nikt

To nie tak, że nikt nie usłyszy krzyku głównej bohaterki, gdy kosmici zaatakują jej dom. To po prostu horror, w którym gadania nie uświadczycie. Twórcy skupiają się bowiem na wizualnych środkach wyrazu. Ta niewysłowiona groza przytłacza więc widza z pełną mocą. Mi wierzyć na słowo nie musicie, ale przecież Stephen King mówił mniej więcej to samo.

Więcej o "Nie ocali cię nikt" poczytacie na Spider's Web:

Film obejrzycie na Disney+.

Mucha

Niby można oglądać horrory do obiadu, ale przy tym akurat jeść nie wypada. To w końcu produkcja sygnowana nazwiskiem króla body horrorów - Davida Cronenberga. Fabuła skupia się na losach naukowca, który wskutek nieudanego eksperymentu zaczyna przemieniać się w gigantyczną muchę. Reżyser nie szczędzi nam przy tym eksplicytnych scen cielesnych transformacji. Nie na obrzydliwości opiera jednak siłę swojego filmu, tylko gęstym klimacie.

Film obejrzycie na Disney+.

Fresh

Fresh - najlepsze horrory - Disney+

A na rozluźnienie czarna komedia z wątkami kanibalistycznymi. "Fresh" to opowieść o kobiecie szukającej księcia z bajki. Gdy go wreszcie znajduje, wszystko układa się idealnie. Do czasu, gdy wybierają się na romantyczny wypad za miasto. Tam odkrywa, że mężczyzna gustuje w nietypowych smakach i chce ją sprzedać na części. Szykujcie się jednak na niezły zwrot akcji!

Film obejrzycie na Disney+.

Zabawa w pochowanego

"Opiekunką" Samara Weaving zapracowała sobie na miano współczesnej królowej krzyku. W "Zabawie w pochowanego" potwierdza, że zyskała go całkowicie zasłużenie. Wciela się tu w pannę młodą, która w noc poślubną zmuszona jest do udziału w morderczej grze. Musi w niej stawić czoła szalonej rodzince swojego wybranka i robi to z wielką klasą. Twórcy żenią tu ze sobą czarną komedię z horrorem, dlatego, gdy akurat nie będziecie krzywić się z grozy i obrzydzenia, to zapewne wybuchniecie gromkim śmiechem.

Film obejrzycie na Disney+.

Głębia strachu

Jest na Disney+ "Obcy", jest też film nawiązujący do jego podróbek rozgrywających się pod wodą. "Głębia strachu" to aquatic horror pełną gębą. Śledzimy tu losy grupy naukowców, którzy próbują wydostać się z podwodnej stacji badawczej. Zniszczonej podczas trzęsienia ziemi. A ponieważ od trzęsienia ziemi cała fabuła się rozpoczyna, potem tempo już tylko przyśpiesza. Klimat grozy współgra tu z widowiskową akcją. Wstrzymajcie oddech!

Film obejrzycie na Disney+.

Wilkołak nocą

Wilkołak nocą - najlepsze horrory - Disney+

Jak Disney, to wiadomo - największa aktualnie franczyza filmowo-serialowa, czyli Marvel. A Marvelowi z horrorem nie jest zazwyczaj po drodze. Zdarzało mu się jednak z nim nieśmiało flirtować ("Moon Knight", "Doktor Strange w multiwersum obłędu"), a w przypadku "Wilkołaka nocą" poszedł już na całość. Bardziej niż w filmach superbohaterskich ta produkcja jest bowiem zadłużona w klasycznym kinie grozy. Znajdziemy w niej odniesienia nie tylko do cyklu Universalu o potworach, ale też do tytułów ze stajni Hammer Films. Dla fanów gatunku to prawdziwa gratka. Na razie można ją obejrzeć na Disney+ tylko w czerni i bieli, ale zaraz ma się pojawić wersja w kolorze.

Więcej o "Wilkołaku nocą" poczytacie na Spider's Web:

Film obejrzycie na Disney+.

REKLAMA

Disney+ - w październiku pojawi się więcej horrorów:

  • Omen (2006) 6/10/2023
  • The Boogeyman 11/10/2023
  • Potwór we mnie 18/10/2023
  • Wilkołak nocą w kolorze 20/10/2023
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA