REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Ice Cube grozi pozwem za wykorzystanie jego głosu poprzez technologię AI

Sztuczna inteligencja, która coraz odważniej wkracza w naszą rzeczywistość, wzbudza w ludziach mieszane uczucia. Często jest to ciekawość i zachwyt, a czasem strach i oburzenie. Z tym ostatnim wyraźnie utożsamia się Ice Cube, który zapytany o kawałek Drake'a i The Weeknd wygenerowany przez AI, gwałtownie zareagował. "Nie chcę słuchać tych bzdur" - skomentował raper.

23.05.2023
16:00
Ice Cube grozi pozwem za wykorzystanie jego głosu poprzez technologię AI
REKLAMA

Ofiarami sztucznej inteligencji obecnie może stać się każdy. Chodzi nie tylko o wizerunek, ale również o głos. I tak Blanka, tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji 2023, może śpiewać "Gladiatora" autorstwa swojego rywala Janna, a "Solo" Blanki można usłyszeć w wykonaniu Harry'ego Stylesa. Ostatnio sztuczna inteligencja wygenerowała nawet piosenkę, którą Drake miał wykonać razem z zespołem The Weeknd. Obecnie ma ona niemal 1 milion wyświetleń, a ludzie wciąż nie dowierzają, że coś tak przerażająco realistycznego mogło powstać.

REKLAMA

Ice Cube pozwie każdego, kto wykorzysta jego głos przy pomocy sztucznej inteligencji

I właśnie do tematu całkiem niedawno opublikowanego kawałka "Heart On My Sleeve", który powstał dzięki wygenerowaniu przez sztuczną inteligencję głosów Drake'a i The Weeknd, odniósł się autor podcastu Full Send, który gościł w swoim studiu Ice Cube'a. Zapytany o stworzony przez AI kawałek z niemal milionem wyświetleń, raper zareagował oburzeniem. Odpowiedział, że nie chce słuchać nowej piosenki Drake'a, która została sztucznie stworzona przez AI. Nie chcę słuchać tych bzdur - dodał, podkreślając, że artysta powinien pozwać tego, kto jest autorem tego utworu.

REKLAMA

Pozwę każdego skur***yna, który zrobi coś takiego ze mną oraz ludzi i platformę, która to udostępni. To jest jak sampel. Nikt nie może wziąć twojego oryginalnego głosu i manipulować nim bez konieczności zapłacenia

- podsumował Ice Cube.
Kawałek Drake'a i The Weeknd wygenerowany przez sztuczną inteligencję
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA