REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale

Aż 4 filmy o przygodach Indiany Jonesa wbijają na Disney+. Co jeszcze warto obejrzeć?

Początek czerwca zapowiada się bardzo przygodowo, gdyż wśród nowości widzowie Disney+ zobaczą aż cztery filmy z serii przygód o Indianie Jonesie. Poza tym, jak zwykle nie zabraknie nowych odcinków ulubionych seriali. Co warto obejrzeć w ten weekend?

03.06.2023
11:11
Aż cztery filmy o przygodach Indiany Jonesa dostępne na D+
REKLAMA

Już 30 czerwca swoją premierę w kinie będzie miała piąta odsłona przygód o Indianie Jonesie, "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Tymczasem Disney+ umożliwił swoim widzom zobaczenie czterech produkcji ze świetną rolą Harrisona Forda. Na platformę wbiją również oczywiście nowe odcinki ulubionych seriali i reality show, jak m.in. "The Kardashians" oraz "Daleka Północ".

Co warto obejrzeć na Disney+ w ten weekend?

W oczekiwaniu na piątą odsłonę przygód Indiany Jonesa z Harrisonem Fordem w roli głównej, warto przypomnieć sobie pozostałe części filmowej serii. Od 31 maja dostępny jest film "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. To czwarta odsłona filmu, gdzie w rolę tytułowego archeologa, Indianę Jonesa, wcielił się Harrison Ford. W filmie wystąpili również m.in. Cate Blanchett oraz Shia LaBeouf. Akcja filmu rozgrywa się w czasie zimnej wojny w 1957 roku, dokładnie 19 lat po "Ostatniej Krucjacie".

Doktor Indiana Jones wiedzie spokojne życie, mając posadę jako wykładowca na uniwersytecie. Nagle jednak zostaje z niej zwolniony z powodu licznych rewizji FBI.. Wkrótce znów odda się wielkiej przygodzie, gdy dowie się o zaginionych trzynastu kryształowych czaszkach. Legenda głosi, że zostały one wykonane przez kosmitów, lub wysoko rozwiniętą cywilizację Majów. Nowa podróż doprowadzi go m.in. do Meksyku i dżungli w Peru.

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"

Disney+ poleca również sięgnąć po film "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata". Dostępny od 31 maja. To trzecia część opowiadająca o niezwykłych perypetiach Indiany Jonesa, archeologa oraz poszukiwacza przygód. Film rozpoczyna się w 1912 roku, gdy Indiana Jones ma ok. 15 lat i jest skautem. Szuka krzyża Coronado w Utah. Chce oddać znaleziony skarb do muzeum, ale ścigają go inni poszukiwacze. Indy ucieka przed nimi przez pociąg, który przewozi zwierzęta, ostatecznie udaje mu się uciec do domu, w którym spotyka swojego ojca. Wtedy wchodzą do domu jego rywale przebrani za pracowników muzeum i odbierają od niego krzyż. Jednak upór i siła Indy’ego wzbudza podziw ich szefa (który podejrzanie przypomina dorosłego Indy’ego) i dlatego w nagrodę oddaje mu swój kapelusz.

"Indiana Jones i Ostatnia Krucjata"

Zmiana klimatu. Od 1 czerwca na platformie Disney+ dostępny jest nowy odcinek popularnego i lubianego reality show "The Kardashians" (2 odcinek, 3 sezon). Program jest opowieścią o rodzinie Roberta Kardashiana, znanego amerykańskiego prawnika, zmarłego na raka przełyku w 2003 roku.  Głównymi postaciami programu są oczywiście córki Robera Kardashiana: Kim Kardashian, Khloe Kardashian i Kourtney Kardashian. Program śledzi rodzinę Kardashian, gdy świętują nowe przedsięwzięcia i odkrywają uroki macierzyństwa, związków czy rozwijają zawodowe kariery.

"The Kardashians".
REKLAMA

Oto wszystkie propozycje Disney+. Co jeszcze warto zobaczyć?

 • "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"
 • "Indiana Jones i ostatnia krucjata"
 • "Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki"
 • "Indiana Jones i Świątynia Zagłady"
 • "Zwariowany świat Malcolma"
 • "Z pamiętnika samotnej alkoholiczki"
 • "Aktorka"
 • "Sekta"
 • "Will Trent"
 • "Wyścig"
 • "9-1-1: Teksas"
 • "Jednostka 19"
 • "Daleka Północ"
 • "Pandora: Poza granicą raju"
 • "The Kardashians"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA