REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Reacher to taki lepszy Bond. Tak twierdzi Alan Ritchson

Alan Ritchson pokusił się o kontrowersyjny wniosek. Odtwórca roli Jacka Reachera postanowił porównać swojego serialowego bohatera do Jamesa Bonda i stwierdził, że amerykański bohater adaptacji powieści Lee Childa jest lepszą wersją brytyjskiego agenta 007.

17.04.2024
10:51
bond reacher alan ritchson
REKLAMA

Serialowa adaptacja powieści Lee Childa przyciąga przed ekrany sporą liczbę widzów, którzy są głodni kolejnych odsłon produkcji z Alanem Ritchsonem w roli tytułowego byłego oficera żandarmerii wojskowej. "Reacher" doczekał się dwóch sezonów, a niebawem zadebiutuje 3. część produkcji oparta o książkę "Siła perswazji". Jest on zatem stosunkowo młodą produkcją, w porównaniu do serii filmów na podstawie powieści Iana Fleminga o Jamesie Bondzie. Obydwa tytuły maja jednak swoje wspólne cechy - na ich podstawie Ritchson stwierdził, że Reacher wygrywa z Bondem już w przedbiegach.

REKLAMA

Alan Ritchson stwierdził, że Reacher jest amerykańskim (i lepszym) Jamesem Bondem

Ritchson, który udzielił wywiadu dla Entertainment Weekly, ostro skrytykował serię z agentem 007. Stwierdził, że cykl jest obecnie nieco "mizoginistyczny i przewidywalny", porównując jednocześnie postać Bonda i Reachera:

Mam wrażenie, że Reacher jest amerykańskim Jamesem Bondem. Nigdy nie bawiłem się lepiej grając jakąś postać. Uwielbiam te ponadprzeciętne, przesadzone thrillery akcji i filmy szpiegowskie oraz napady, które są sprytne i wyprzedzają publiczność. Osobiście czuję się jak Bond. Ludzie będą mnie nienawidzić za to, że to mówię, bo kocham Bonda, ale w tym momencie czuję, że to wszystko jest trochę mizoginistyczne i przewidywalne

- stwierdził.

Jego wniosek miał prawdopodobnie związek z tym, jaka jest różnica między portretowaniem kobiet w serialu Amazona a w serii filmów o agencie 007. Bo choć w "Bondzie" żeńskie postaci potrafią walczyć, nie mają większego wpływu na przebieg historii - są jedynie dodatkiem dla brytyjskiego superszpiega. W 1. sezonie "Reachera" (czego, jak zauważyli widzowie, zabrakło w 2.) starano się pokazać Roscoe (w tej roli Willa Fitzgerald) jako wyjątkową dla głównego bohatera osobę z własnymi aspiracjami.

Prime Video: zwiastun 2. sezonu serialu "Reacher"

Aktor dodał, że Reacher jest dla niego jak amerykański Bond, podkreślając, że jest on przy tym wyjątkowym bohaterem - zdaje sobie sprawę z tego, że jest zabawny, mądry, fajny i niepokonany: "Nie sądzę, że w dzisiejszych czasach możemy mieć postacie, które żartują. Lub wiedzą, że są zabawne, mądre, bardzo fajne, zdolne i niepokonane. Czuję, że to umniejsza trochę historii".

W cyklu "Jack Reacher" autorstwa Lee Childa znajduje się na ten moment 29 książek, a najnowsza - "Sekret" - zadebiutowała 27 marca 2024 r. Do tej pory po serial zaadaptowano "Poziom śmierci" (tom 1) oraz "Elitę zabójców" (tom 11), a w oparciu o "Siłę perswazji" (tom 7) ma powstać sezon 3. Choć oficjalna data nie została jeszcze podana, możemy spodziewać się, że zadebiutuje on pod koniec 2024 r. lub na początku 2025 r.

Serial "Reacher" jest dostępny na platformie Prime Video. Kliknij tutaj, by obejrzeć pierwsze 2 sezony.

REKLAMA

O serialu "Reacher" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA