REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nie żyje współzałożyciel i były perkusista Slipknota. Joey Jordison miał 46 lat

„Śmierć Joeya pozostawiła pustkę w naszych sercach i nieopisany smutek” — powiadomiła rodzina muzyka. Były perkusista kultowego metalowego zespołu Slipknot, Joey Jordison, zmarł we śnie 26 lipca. Nie została podana dokładana przyczyna jego śmierci.

28.07.2021
10:03
joey jordison slipknot perkusista nie zyje
REKLAMA

Joey Jordison grał ze Slipknotem od 1995 roku. Zespół słynął z występów w upiornych maskach – jako perkusista nosił inspirowaną japońską kulturą maskę kabuki. Był współautorem wielu początkowych przebojów kapeli oraz jej motorem napędowym w początkowym okresie. Jego solówki na perkusji i stoicki spokój sprawiły, że stał się ulubieńcem fanów.

REKLAMA

Jordison rozstał się z pochodzącą z Des Moines w stanie Iowa grupą w 2013 roku. Zdiagnozowano u niego chorobę kręgosłupa, która uniemożliwiała mu granie na perkusji. A robił to odkąd skończył 8 lat i był uznawany za wirtuoza tego instrumentu.

Joey Jordison, perkusista Slipknot, zmarł 26 lipca.

— Choruję na paskudną chorobę nazywaną poprzecznym zapaleniem rdzenia. Straciłem nogi — powiedział kilka lat później w wywiadzie. Po odejściu ze Slipknota grał jeszcze przez przez 3 lata w założonym przez siebie zespole  Scar the Martyr.

Ci, którzy znali Joeya, rozumieli jego cięty dowcip, łagodną osobowość, wielkie serce i wielką miłość do rodziny i muzyki. Rodzina Joeya prosi przyjaciół, fanów i media o uszanowanie naszej potrzeby prywatności i spokoju w tym niezwykle trudnym czasie

— czytamy w oświadczeniu do mediów.

Slipknot jest zespołem, który jako pierwszy oswajał tysiące słuchaczy z brutalniejszym graniem. Dla wielu osób to właśnie od niego zaczynała się przygoda z metalem. Śmierć Jordisona jest nie tylko wielką stratą dla fanów, ale i całej sceny. W social mediach pożegnała go m.in. Metallica, z którą również koncertował.

REKLAMA

* zdjęcie główne: screen z Digital Tour Bus / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA