REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jurassic World mogło być jak Obcy. Pierwsze grafiki koncepcyjne przerażają

Nim Jurassic Park 4 przekształciło się w Jurassic World, nad projektem nieskutecznie pracowało wiele innych ekip. Twórczość jednej z nich wyjątkowo rzuca się w oczy.

19.06.2016
19:57
Jurassic Park 4 - przerażające grafiki kocencpyjne
REKLAMA
REKLAMA

Około 2005 roku, na długo przed premierą Jurassic World, nad kontynuacją serii pracowało dwóch scenarzystów - William Monahan oraz John Sayles. Mężczyźni stworzyli scenariusz dla filmu roboczo nazwanego Jurassic Park 4. Scenariusz równie ciekawy, co niepokojący.

Głównym motywem niedoszłego Jurassic Park 4 była hybryda dinozaura i człowieka.

Jurassic Park 4 miał opowiadać o tajnych badaniach w odciętym od świata ośrodku. W nim odważni/szaleni naukowcy dokonali połączenia DNA człowieka z DNA prehistorycznych gadów. Efektem eksperymentów okazały się abominacje posiadające cechy obu gatunków.

Co łatwo przewidzieć, w pewnym momencie hybrydy wydostają się za wolność, korzystając ze swojej „ludzkiej”, inteligentnej części genów. Niebezpieczne i błyskotliwe, potwory chcą opuścić ośrodek, z kolei zadaniem głównych bohaterów jest do tego nie dopuścić.

Jurassic Park 4 doczekał się wielu szkiców koncepcyjnych. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądałyby abominacje, gdyby film ostatecznie pojawił się na kinowych ekranach. Na całe (nie)szczęście ktoś z wytwórni zorientował się, że Jurassic Park to seria o zupełnie innym tonie oraz innym klimacie.

jurassic park 4 1 class="wp-image-71011"
jurassic park 4 2 class="wp-image-71012"
jurassic park 4 3 class="wp-image-71013"
jurassic park 4 4 class="wp-image-71014"
jurassic park 4 5 class="wp-image-71015"
REKLAMA
jurassic park 4 6 class="wp-image-71016"

Gdy patrzę na grafiki koncepcyjne, wizja na Jurassic Park 4 kojarzy mi się z Obcym. Hybryda człowieka i bestii, która grasuje w ciasnych korytarzach odizolowanego ośrodka badawczego… Brzmi znajomo, prawda?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA