REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Miał być miesiąc, a będą dwa. Sąd przedłużył areszt dla Kamerzysty

W związku z opublikowanym w kwietniu wideo i postawieniem zarzutów trójce patoyoutuberów, decyzją sądu Kamerzysta miał spędzić kolejny miesiąc w areszcie. Jak się jednak okazuje posiedzi w nim nieco dłużej.

07.05.2021
19:37
kamerzysta kamuś areszt
REKLAMA

W minionym miesiącu jedną z najgłośniejszych (o ile nie najgłośniejszą) aferą w internecie była ta z udziałem Łukasza W. znanego lepiej jako Kamerzysta. 9 kwietnia na swoim kanale umieścił on wideo z niepełnosprawnym mężczyzną, który np. wchodzi do szamba, czy rozbija sobie cegły na głowie. Bohatera filmiku rozpoznała jego była opiekunka i nagłośniła sprawę. W swoich mediach społecznościowych napisała:

REKLAMA

Ten po***, jak go nazywają na początku, jeszcze do niedawna był wychowankiem domu dziecka, a jeszcze wcześniej był zaniedbywanym, maltretowanym dzieciakiem wychowywanym przez ulicę. Kilka lat temu w domu się nie przelewało. Czy dziwi więc, że mając w perspektywie zarobienie kilka stów, zgadza się na to wszystko? No nie, bo chce mieć tatuaż! Pewnie skusiła go również perspektywa fame'u, w końcu team kamerzysty zna "pół internetu" (rano filmik miał 304 tysiące wyświetleń, teraz 315 tysięcy, a został wyrzucony 2 dni temu!). Pewnie, można powiedzieć, że chłopak jest dorosły, wie co robi i nikt go do tego nie zmuszał, ale przypomniam wstęp tego wywodu - JEST NIEPEŁNOSPRAWNY INTELEKTUALNIE!!!

Nie minęło wiele czasu, a wideo zniknęło z YouTube i jego kwestią zainteresowała się nawet prokuratura.

W efekcie kanał Kamerzysty zablokowano, a trójka patoyoutuberów biorących udział nagrania została zatrzymana i postawiono im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, za co może grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu dwójka podejrzanych została objęta dozorem policyjnym, a Łukasz W. (Kamerzysta) miał spędzić miesiąc w areszcie. Miał. Bo jak się okazuje posiedzi tam nieco dłużej. Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że czynności, jakie prokuratura planuje przeprowadzić są na tyle czasochłonne, że wymagają dłuższego pobytu podejrzanego w warunkach aresztu tymczasowego, który jako jedyny środek zapobiegawczy gwarantuje niezakłócony przebieg postępowania przygotowawczego.

Środki zapobiegawcze podjęto z obawy, że podejrzany mógłby chociażby wpływać na treści zeznań osób, które należy w sprawie przesłuchać.

REKLAMA

W związku z tym, jak informują Wirtualne Media Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Kamerzysty. Patoyoutuber posiedzi w nim do 15 czerwca 2021 roku.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA