REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Kinect idzie do pudła! Just Dance Now to darmowe tańczenie ze smartfonem i komputerem

Serię Just Dance na pewno kojarzą wszyscy miłośnicy bardziej aktywnej, związanej z kontrolerami ruchu zabawy przed konsolą. Ubisoft postanowił otworzyć się na nowych klientów, którzy od teraz mogą wyginać śmiało ciało przy pomocy smartfona i przeglądarki w komputerze. Świetny pomysł, dobre wykonanie!

01.10.2014
16:04
Kinect idzie do pudła! Just Dance Now to darmowe tańczenie ze smartfonem i komputerem
REKLAMA
REKLAMA

Aplikację Just Dance Now możecie pobrać z platform cyfrowej dystrybucji Google Play oraz iTunes App Store. Niestety, na ten moment nie wiadomo nic o edycji dla Windows Phone. Można żywić jednak nadzieję – Francuzi patrzyli dotychczas na mobilny system Microsoftu z umiarkowaną przychylnością. Z opóźnieniem, ale gry Ubisoftu ostatecznie zawsze pojawiały się w sklepie Windows Phone.

just dance now 4

Po zainstalowaniu aplikacji będziemy zmuszeni do założenia profilu, a następnie zostanie pobrana biblioteka utworów, do których możemy tańczyć. Tych w momencie pisania tego tekstu jest ponad pięćdziesiąt. Kiedy pobieranie zostanie zakończone, zostaniemy poproszeni o odwiedzenie adresu www.justdancenow.com. Tam dostaniemy jednorazowy kod, który po wstukaniu na ekranie smartfona nawiązuje połączenie (domowa sieć WiFi sprawdza się doskonale) między urządzeniami. Można przystępować do rozgrywki!

Ta jest… zaskakująco precyzyjna i płynna, biorąc pod uwagę wykorzystanie smartfona jako kontrolera. Just Dance Now doskonale czyta, kiedy ruszamy urządzeniem, a kiedy nic nie robimy.

Co prawda wystarczy niedbale potrząsnąć smartfonem w pozycji siedzącej aby dostać „OK”, ale przy „perfectach” trzeba się już naprawdę napocić. Trzymany w prawej ręce smartfon nie jest również najbardziej wygodnym kontrolerem (posiadam wielkiego Note 3), ale w kwestii niezawodności spisuje się naprawdę dobrze. Urządzenie jest odpowiednio zsynchronizowane z wydarzeniami na ekranie komputera, które musimy naśladować zamieniając się w najlepszego tancerza, jakiego matka ziemia miała pod słońcem.

just dance now 3

Sama zabawa jest naprawdę przednia. Trudno się temu dziwić – w Just Dance Now znalazły się choreografie z poprzednich odsłon serii, doskonale skonwertowane do nadającego się wyświetlić w pełnoekranowym trybie przeglądarki formacie. Animacje tancerzy są bardzo płynne i bardzo spójne. Co jeszcze lepsze, nie trzeba czekać minutami na ich pełne wczytanie. Jednym słowem rewelacja.

Na koniec prawdziwa perełka – Just Dance Now doskonale radzi sobie nawet z czterema graczami naraz, wspólnie naśladującymi choreografię na ekranie. Wystarczy, że każdy z graczy ma swojego smartfona i już można rozkręcić nawet najbardziej drętwą, najnudniejszą posiadówkę. Oczywiście pod warunkiem, że macie odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. W przeciwnym przypadku możecie się pozabijać – szczerze ostrzegam.

just dance now 2

Gdybym miał się do czegoś wyczepić, byłoby to zrywane połączenie w momencie minimalizacji aplikacji na smartfonie.

Kto by jednak wchodził do głównego ekranu mobilnego urządzenia w trakcie tańców? Just Dance Now nie daje graczowi wytchnienia, więc ciężko zaliczyć to jako naprawdę istotny błąd czy niedopatrzenie. Można przyczepić się również do obecnych w grze reklam, ale chyba nikt z nas nie spodziewa się niczego innego po darmowej aplikacji, prawda?

REKLAMA

Just Dance Now to świetny pomysł wydawcy na dotarcie do nowych, pozbawionych konsol konsumentów. Zabawa ze smartfonem w ręku naprawdę nie różni się zbytnio od doświadczenia znanego z konsol. Doskonała jakość wykonania i idealny materiał na imprezę. Warto pamiętać!

Just Dance Now w sklepie Google Play oraz iTunes App Store

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA