REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kirk Douglas molestował nastolatkę? Siostra gwiazdy Hollywood oskarża aktora

Kirk Douglas przez lata był jedną z najbardziej szanowanych i wychwalanych gwiazd złotej ery Hollywood. Teraz na jego dziedzictwo padł potężny cień rzucony przez Lanę Wood, która oskarżyła zmarłego w zeszłym roku aktora o molestowanie jej siostry. Chodzi o zmarłą w tajemniczych okolicznościach Natalie Wood.

05.11.2021
14:15
kirk douglas natalie wood molestowanie seksualne
REKLAMA

Śmierć Kirka Douglasa w lutym zeszłego roku pociągnęła za sobą dziesiątki kondolencji i wspomnień o wielkich rolach tej hollywoodzkiej legendy. Mowa przecież o jednym z ostatnich gwiazdorów złotej ery amerykańskiego kina i aktorze o bardzo szerokim zasobie umiejętności. Wszystko to schodzi jednak na dalszy plan w obliczu oskarżeń wysuniętych w książce "Little Sister. My Investigation into the Mysterious Death of Natalie Wood" autorstwa Lany Wood.

Mająca na swoim koncie występy w "Diamenty są wieczne" i "Poszukiwacza" siostra zmarłej w 1981 roku gwiazdy twierdzi, że Kirk Douglas molestował Natalie Wood. Jak podaje Associated Press, do opisanego zdarzenia miało dojść w lecie 1955 roku, gdy starsza z kobiet miała zaledwie 17 lat. Matka obu dziewczynek Maria Zacharenko przywiozła Natalie Wood na spotkanie z Douglasem w jego pokoju hotelowym w nadziei, że protekcja ze strony tak ważnej osoby w Hollywood pomoże w rozwoju jej kariery. Zdaniem Lany Wood spotkanie zakończyło się jednak tragicznie.

REKLAMA

Kirk Douglas miał "skrzywdzić" Natalie Wood, prawdopodobnie ją molestował. Co na to Michael Douglas?

W "Little Sister" Lana Wood, która w trakcie omawianych zdarzeń miała zaledwie 8 lat, opisuje, jak po dłuższym czasie jej siostra wróciła do samochodu i obudziła ją trzaśnięciem drzwi. Nastolatka wyglądała podobno okropnie i była bardzo roztrzęsiona. Długo dyskutowała szeptem z matką, ale młodsza siostra nie rozumiała wówczas, o co chodzi. Dopiero po latach Natalie Wood wyznała jej, że Kirk Douglas ją skrzywdził:

Czułam się jakbym znalazła się poza swoim ciałem. Byłam przerażona. Nie wiedziałam, co się dzieje

- miała wyznać siostrze, gdy obie były już dorosłe.
 class="wp-image-1827967"

W odpowiedzi na obecne w książce oskarżenia aktor Michael Douglas wystosował oświadczenie przez swojego rzecznika prasowego. Gwiazdor nie odniósł się bezpośrednio do zarzutów o molestowanie seksualne i wyraził życzenie, by oboje zmarli mogli spocząć w spokoju. Atak na Natalie Wood przez wiele lat był tajemnicą poliszynela w Hollywood, ale aż do tej pory nigdy nie ujawniono nazwiska rzekomego napastnika. We wcześniejszej biografii autorstwa Suzanne Finstad pt. "Natalie Wood: The Complete Biography" mówi się tylko o "dziecięcym idolu Wood, wpływowym i żonatym gwiazdorze filmowym, który miał ponad 20 lat więcej od niej".

Lana Wood podejmuje też w "Little Sister" sprawę tajemniczej śmierci Natalie Wood.

REKLAMA

Trzykrotnie nominowana do Oscara (za "Buntownika bez powodu", "Wiosenną bujność traw" i "Romans z nieznajomym") aktorka w 1981 roku wypadła z łodzi swojego męża Roberta Wagnera u wybrzeża wyspy Catalina. Jej utonięcie szybko zostało uznane za nieszczęśliwy wypadek, ale wokół sprawy pojawiło się mnóstwo wątpliwości i teorii spiskowych. Według jednej z nich to Wagner miał być odpowiedzialny za śmierć żony, inna z kolei zakłada współudział obecnego też na łodzi Christophera Walkena.

W 2018 roku Los Angeles Times podał, że w raporcie koronera zwrócono uwagę na tajemnicze otarcia na ręce, nadgarstku i kolanie kobiety. Zdaniem śledczych może to wskazywać, że ktoś zaatakował Wood przed wypadnięciem za burtę. Lana Wood nie ma wątpliwości, że to Richard Wagner jest winnym śmierci jej siostry i próbuje to udowodnić w "Little Sister". Co ciekawe, dzieci Natalie Woods już kilka lat wcześniej narzekały publicznie, że ich ciotka próbuje wykorzystać śmierć słynniejszej siostry do nakręcania nieprawdziwych teorii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA