REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Krótkie powieści na długi weekend. Wybieramy książkowe nowości, które warto przeczytać

Zbliża się kolejny długi weekend, a co za tym idzie - czas na nadrobienie nowości, jednak tym razem nie filmowych i serialowych, a książkowych. Wśród polecanych tytułów nie znajdziecie ani opasłych tomisk, ani klasyków literatury, które czasem ciężko przemielić, wręcz przeciwnie - lista zawiera lekkie i przyjemne nowości, które idealnie sprawdzą się podczas weekendowego wypoczynku.

08.06.2023
9:01
Krótkie powieści na długi weekend. Wybieramy książkowe nowości, które warto znać
REKLAMA

Niestety nie w całej Polsce pogoda będzie sprzyjać, ale właśnie na tak zmienną pogodę rozrywka w postaci książki sprawdzi się idealnie. W przypadku słonecznej i przyjemnej aury można rozłożyć koc w ogrodzie czy w parku i sącząc zimną lemoniadę oddać się lekturze, a jeśli podczas długiego weekendu zaskoczy deszcz i nieprzyjemny wiatr, co zmusi do zostania w czterech ścianach, zamiast przeglądać kolejne produkcje w serwisach VOD, warto wybrać jedną z poniższych pozycji i zrelaksować się na wygodnej kanapie lub (co nawet lepsze) w pięknych okolicznościach przyrody.

REKLAMA

Krótkie powieści na długi weekend: "Opowieści z kawiarni. Zanim wystygnie kawa. Tom 2"

To już kolejna część bestsellera Toshikazu Kawaguchi, który powstał na kanwie dramatu teatralnego autora i został doceniony przez miliony czytelników z całego świata. W kontynuacji powieści "Zanim wystygnie kawa" pojawiają się zarówno dobrze już znani, jak i nowi bohaterowie, którzy dzięki obecności w małej kawiarni w Tokio mogą podróżować w czasie. Do przeszłości powróci zatem mężczyzna, by spotkać się ze swoim zmarłym przyjacielem, a także syn, który nie zdążył pożegnać się z matką. Podróż w czasie odbędzie również dawny narzeczony, pragnący spotkać się z dziewczyną, której nie mógł poślubić, a emerytowany policjant zobaczy się z żoną, która nigdy nie otrzymała od męża prezentu urodzinowego. Druga część serii nie wpływa jednak na ustalone wcześniej zasady - podróż w czasie jest możliwa tylko wtedy, gdy wrócą, zanim wystygnie kawa.

 class="wp-image-2383111"

Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra

Janina Bąk powraca ze swoją kolejną książką z mottem "o taką statystykę nic nie robiliśmy". Pierwsza książka Janiny wyjaśniała, ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla oraz czy owca rozpoznałaby na ulicy prezydenta. W drugiej części "Statystycznie rzecz biorąc" czytelnicy dowiedzą się, czy serial mógłby uratować komuś życie, a świnka morska - miliony kobiet. Książka odpowie także na najważniejsze, tytułowe pytanie, czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra. To pozycja obowiązkowa dla fanów statystki (i nie tylko).

 class="wp-image-2383114"

Stacja

Jakub Szamałek, autor bestsellerowej serii "Ukryta sieć", powrócił ze swoją kolejną powieścią, która zachwyciła czytelników w całej Polsce. Główną bohaterką książki jest Lucy Poplasky, która po swojej ostatniej misji NASA marzy o tym, by ponownie znaleźć się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Gdy wreszcie udaje jej się spełnić marzenie, jako dowódczyni ekspedycji musi zmierzyć się z dyplomatycznymi napięciami między Stanami Zjednoczonymi a Rosją. To jednak nie jej jedyny problem - zarówno Lucy, jak i całej załodze zagraża tajemnicza awaria. Tym samym czterysta kilometrów od Ziemi sześcioro astronautów będzie musiało przezwyciężyć wzajemną nieufność, aby przetrwać.

 class="wp-image-2383126"

Za granicą

Najnowsza powieść autora kryminałów Wojciecha Chmielarza to również lekka i przyjemna pozycja na długi weekend. Fabuła skupia się na Darii i Marku oraz ich czteroletnim synu Antku, którzy postanawiają swój tydzień wakacji spędzić za tytułową granicą w słonecznej Chorwacji. Kilkunastogodzinna podróż samochodem zostaje przerwana przy samym finiszu, kiedy niespodziewanie zauważają na drodze młodą kobietę, próbującą złapać stopa. Vera okazuje się być Szwedką, która wraz ze swoim dużo starszym mężem Johanem także przyjechała na wakacje do Chorwacji. Nowo poznane małżeństwo wydaje się być bardzo otwarte i wykazuje chęci, by coraz bardziej zacieśniać więzi z wczasowiczami z Polski. Tymczasem Marek nieoczekiwanie musi przerwać swój urlop, co spowodowały obowiązki w pracy, a Daria, wykorzystując wolny czas, zbliża się do zagranicznych sąsiadów, zapoczątkowując tym serię wypadków, które okażą się nieodwracalne w skutkach.

 class="wp-image-2383135"

Trzy puszki bobu

REKLAMA

"Trzy puszki bobu" to nowy zbiór felietonów dziennikarza Marcina Mellera. Zabawne historie, specyficzne poczucie humoru i wyjątkowa umiejętność Mellera, dzięki której po prostu chce się go słuchać, sprawi, że tę książkę będzie się czytać z przyjemnością, bez względu na pogodę czy miejsce, a barwne historie będą źródłem doskonałej rozrywki.

 class="wp-image-2383147"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA