REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Krzysztof Ziemiec po niemal 20 latach odchodzi z TVP

Krzysztof Ziemiec oficjalnie zakończył współpracę z Telewizją Polską. Prezenter "Teleexpressu" prowadził program informacyjny jeszcze w grudniu minionego roku, a od stycznia przestał pojawiać się na kanałach TVP. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

12.03.2024
9:45
krzysztof ziemiec odchodzi z tvp teleexpress
REKLAMA

Choć Krzysztof Ziemiec był jedną z najbardziej znanych twarzy w programie informacyjnym "Teleexpress", to dziennikarz pojawił się także w innych formatach - był prowadzącym "Studia Zachód", "Dziś wieczorem" i "Między słowami" w TVP Info, a także "Celownika", "Kwadransu politycznego" i "Balansu bieli" w TVP 1. Można go było zobaczyć także w "Wiadomościach", jednak ostatecznie przeszedł do redakcji "Telexpressu", gdzie został aż do połowy grudnia 2023 r. Łącznie w TVP z krótkimi przerwami pracował od 2004 r.

REKLAMA

Krzysztof Ziemiec odchodzi z TVP. Stacja rozwiązała z nim umowę

Jak podaje portal Press.pl, TVP ostatecznie rozwiązało umowę z Krzysztofem Ziemcem, który jeszcze w zeszłym tygodniu nie był chętny, by rozstać się z telewizją:

Telewizja Polska zakończyła współpracę z panem Krzysztofem Ziemcem na mocy porozumienia stron

- przekazało portalowi Press.pl biuro prasowe TVP.
Krzysztof Ziemiec odchodzi z TVP

Ziemiec zniknął z ekranów TVP po zmianach jakie zachodzą od grudnia minionego roku. Dziennikarz odszedł wtedy zarówno z "Teleexpressu", jak i innych kanałów Telewizji Polskiej. Zdradził, że nikt się do niego wówczas nie odezwał:

Zabrano nam dostęp wejściowy do budynku, karty nie działały, odcięto nas od maila i nikt się do nas nie odzywa. Po prostu nikt nas nie chce. Nikt nie zadzwonił ani do mnie, ani znajomych, żeby formalnie umowę zakończyć

- stwierdził w rozmowie z Faktem.

I choć Krzysztof Ziemiec nie zagości już w roli prezentera na antenie TVP, można go obecnie usłyszeć w radiu RMF FM, gdzie prowadzi audycję "Gość Krzysztofa Ziemca".

REKLAMA

O TVP przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA