REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Kabarety wrócą do TVP. Stacja obiecuje, że nie będzie cenzury

Zmiany w TVP objęły niemal wszystkie obszary funkcjonowania stacji. Teraz szykują się kolejne. Do Telewizji Polskiej mają powrócić kabarety. To jeszcze nie wszystko, bo przedstawiciele TVP zapowiadają też, że na antenie będzie znacznie mniej disco-polo, a więcej artystów o innej wrażliwości muzycznej.

22.02.2024
8:37
Kabaret TVP
REKLAMA

Tomasz Sygut zapowiada zmiany w TVP związane ze sferą rozrywkową. Dyrektor generalny TVP chce, by do stacji powróciły najlepsze kabarety. Warto dodać, że jeszcze do niedawna kabarety miały swoje miejsce w Polsacie, lecz po wyborach zdecydowanie się to zmieniło.

REKLAMA

Kabarety powrócą do TVP. Stacja nie będzie ich cenzurować.

Jesienią 2023 r. twórcy kabaretowi rozstali się ze stacją. Artyści nie kryli rozżalenia takim obrotem sytuacji, a wywiadach opowiadali, jak to stacja miała wpływać na ich kabaretowe treści, cenzurując je. Sygut zapowiada, że w obecnej TVP nikt ich cenzurować nie będzie.

Więcej o TVP czytaj w Spider's Web:

Jestem po obiecującym spotkaniu. Zapewniłem twórców, że nikt ich cenzurował nie będzie. Kabaret to wentyl bezpieczeństwa. Jak przestaniemy się śmiać, także z samych siebie, to będziemy mieli kłopot - cytuje słowa Tomasza Syguta serwis Wirtualne Media.

Robert Górski, jeden z przedstawicieli sceny kabaretowej zapowiadał, że on i inni kabaretowi twórcy nie wykluczają współpracy z Telewizją Publiczną. Duże znaczenie mają umowy, które artyści chcieliby podpisać, by zabezpieczyć się przed sytuacjami, chociażby jak ta w Polsacie. Warto dodać, że ostatnim dużym kabaretowym projektem TVP był "Kabaret. Super Show Dwójki", nadawany od wiosny 2021 do jesieni 2022 r.

Kabarety wracają do TVP
REKLAMA

W TVP będzie mniej disco-polo. Zmieni się też festiwal w Opolu

To jeszcze nie koniec zmian w obszarze rozrywki. Sygut zapowiada też, że w Telewizji Publicznej będzie znacznie mniej disco-polo. Uspokaja jednak, że nie zniknie całkiem, choć chciałby, by w TVP swoje miejsce znaleźli artyści o nieco innej wrażliwości muzycznej. Niewykluczone, że Telewizja Polska razem z radiową Trójką będzie organizować kameralne koncerty z udziałem zarówno znanych, jak i tych jeszcze młodych kapel. Zmienić się ma też festiwal w Opolu. Zdaniem Tomasza Syguta, legendarny festiwal odzyska swój blask i ponownie będzie świętem polskiej piosenki. Do stacji mają wrócić artyści, którzy przez ostatnie 8. lat nie pokazywali się w Telewizji Polskiej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA