REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Dlaczego Wojewódzki i inni celebryci nie mogą żyć w pokoju? Wszystkie konflikty "króla"

Kuba Wojewódzki jest gwiazdorem, który niespecjalnie daje się lubić. Nawet jeśli obraca swoją wypowiedź w niby żart, wiele osób nie bawią jego zachowania. Po niedawnej sytuacji, gdzie w swoim programie zdradził, że Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak nie były z nim solidarne, gdy on odchodził z show, obie jurorki szybko skomentowały tę wypowiedź, twierdząc, że to informacje wyssane z palca. Foremniak i Chylińska nie są jedynymi gwiazdami, z którymi zadarł Kuba. Znanych osób skonfliktowanych z Wojewódzkim było więcej.

21.03.2023
14:52
Kuba Wojewódzki
REKLAMA

Kuba Wojewódzki zawsze wzbudzał skrajne emocje. Będąc przed laty jurorem w "Idolu", gdzie hejt nie był tak powszechny jak teraz, Wojewódzki potrafił mocno wbijać szpile przyszłym muzykom, kompletnie ich nie oszczędzając. Gdy dostał swój program, najpierw w Polsacie, później w TVN, wiele razy potrafił uszczypliwie odpowiedzieć swoim gościom, znanym gwiazdom, przerywać im, czy stawiać w negatywnym świetle.

REKLAMA

Afera z Wojewódzkim, Foremniak i Chylińską. Gwiazdy stają w obronie jurorek "Mam talent".

Kilka dni temu wybuchła niezła celebrycka imba, której głównymi bohaterami został Wojewódzki oraz Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak. Cała trójka zasiadała kiedyś razem w jury "Mam talent". Choć Wojewódzkiego dawno nie ma już w jury, to Foremniak i Chylińska zostały. O ten wątek rozpętała się niedawno afera z udziałem wspomnianych. W jednym z najnowszych odcinków programu Wojewódzkiego, Kuba w rozmowie z Piotrem Gąsowskim zdradził, że nie wierzy w lojalność w świecie show biznesu. Jako przykład, że lojalności w tym świecie nie ma, przytoczył sytuację z "Mam talent".

Jak zadzwoniłem do Agnieszki i do Gosi, że odchodzę z "Mam talent", to obie powiedziały: "Odchodzimy z tobą!". A jak było później, to chyba wiemy... Ja nie wierzę w taką lojalność! - powiedział Kuba Wojewódzki. Obie gwiazdy, zarówno Małgorzatę Foremmiak, jak i Agnieszkę Chylińską wypowiedź byłego kolegi z show mocno rozsierdziła. Celebrytki przyznały, że o odejściu Wojewódzkiego nic nie wiedziały. Chylińska przyznała, że o jego odejściu dowiedziała się z mediów, natomiast Małgorzata Foremniak została poinformowana przez ówczesnego agenta. Po tej akcji cała trójka raczej nie będzie miała dobrych relacji. Mało tego, Agnieszka Chylińska, która wiele razy gościła w programie Wojewódzkiego, przyznała, że nie zasiądzie już na kanapie w studio TVN. W komentarzach pojawiają się informacje, że Kuba ową wypowiedź na temat lojalności wypowiedział w formie żartu. Jeśli nawet tak było, nie rozbawił Chylińskiej i Foremniak oraz gwiazd, które murem stanęły za jurorkami "Mam talent". W komentarzach do wspomnianej afery odniosła się m.in. Doda, Michał Wiśniewski, Michał Piróg, Joanna Koroniewska czy Maciej Dowbor. Cała sytuacja pokazuje, że formy wypowiedzi Wojewódzkiego raczej nie bawią ludzi, a żerowanie na hejcie i złośliwości drażni coraz więcej osób.

Kuba skonfliktowany z wieloma kolegami i koleżankami po fachu

Patrząc na to, jak Wojewódzki podchodzi do swoich kolegów, wcale nie dziwi, że w show biznesie ma sporo wrogów. Showman nie oszczędza kolegów i koleżanek z branży, a często jego złośliwości w żaden sposób nie są merytoryczne. Wojewódzki uchodzi za inteligentną osobę, jednak jego kąśliwe wypowiedzi w rubryce dla "Polityki" znacznie częściej napakowane były jadem, niż inteligentnym humorem. Do tego dochodzą liczne komentarze w mediach, poniżające inne osoby, a dające Kubie zastrzyk atencji oraz tego, że jest na językach innych. A on to uwielbia. Podobnie jak konfliktować się z kolegami i koleżankami po fachu.

Niedawna sytuacja z Dorotą Rabczewską pokazała, że Wojewódzki i Doda na razie nie zostaną dobrymi ziomkami. Jesienią ubiegłego roku gwiazda wyszła ze studia nagraniowego podcastu Kuby z Piotrem Kędzierskim, gdyż nie odpowiadały jej zadawane przez dziennikarzy pytania. Mała być rozmowa o płycie, a zeszło na tematy mocno osobiste, co bardzo nie spodobało się Rabczewskiej. Doda swoje za uszami ma i jeszcze wiele lat lat temu, potrafiła w show biznesie mocno namieszać, konfliktując się z wieloma gwiazdami czy rzucając kontrowersyjne wypowiedzi. Jednak piosenkarka zwyczajnie nie miała ochoty zagłębiać się znów w przeszłość, dlatego podziękowała za rozmowę. Zresztą komentarz Dody zostawiony na profilu Chylińskiej: Aż chce się rzec, a nie mówiłam, dużo mówi o podejściu Rabczewskiej do Wojewódzkiego.

Dobrych relacji Kuba nie ma również z Michałem Pirógiem. Ich konflikt trwa od wielu lat. Zaczął się od tego, iż Piróg w wywiadzie dla "Wprost" zasugerował, że Wojewódzki jest ukrytym gejem. Te słowa mocno rozjuszyły Kubę, który później wiele razy wbijał szpilę Pirógowi.

Pojawił się w Polsce gej-homofob. Czyli Michał Piróg, faszystowski gej-homofob, który nie lubi innych gejów. Dupy mu się skończyły? - mówił Wojewódzki. Na odpowiedź choreografa nie trzeba było długo czekać. Kuba Wojewódzki nazwał mnie dzisiaj "faszystowskim gejem homofobem" wydaje mi się, że Kuba nie rozumie podstawowych słów. Proponowałbym aby sprawdził w słowniku języka polskiego trzy hasła : a) homofobia b)Faszyzm c)gej… potem będę mógł z nim porozmawiać - skomentował choreograf. Później Wojewódzki uderzał też w Piróga w wywiadzie dla "Playboya", mówiąc o nim, że jest zdesperowanym przebierańcem. Tancerz w odpowiedzi nazwał Kubę klaunem.

Patrzę z podziwem jak walczy Pan o „kraj ludzi myślących” wylewając pomyje na innych szukając tym samym poklasku od mówiących w Pana zaadaptowanym językiem większości nienawidzącej. Podziwiam nawet ze tę desperację w dążeniu do bycia mentorem. Tym się różnimy że ja jestem człowiekiem który robi swoje i jest kim jest a klaunem i jak Pan to ujął przebierańcem zawsze był Pan. No bo chyba na tym polega Pański niewyuczony zawód show mena ??? Szanuję bo każdy ma prawo zbłądzić nawet Pan … Pozdrawiam serdecznie i proszę pamiętać od samouwielbienia do szaleństwa jest cienka granica. Upadały już większe gwiazdy i się podnosiły

- pisał Michał Piróg.

Dobrych relacji Kuba nie ma również z Tomaszem Kammelem. Choć panowie przed laty uchodzili za dobrych przyjaciół, w pewnym momencie ich zażyłość i kumpelstwo skończyły się. Można domniemywać, że stało się po tym, gdy w momencie przejęcia TVP przez PIS, Kammel wciąż został w Telewizji Publicznej. Wojewódzki już kilka razy drwił z byłego kolegi publicznie, nawiązując do jego pochlebnych wypowiedzi odnośnie Jacka Kurskiego, byłego prezesa TVP. Sam Kammel niedawno skomentował w podcaście "Bądźmy Razem” Olka Sikory i Idy Nowakowskiej powody rozpadu przyjaźni z Kubą.

On miał swoje powody, dla których nasze drogi się rozeszły. (...) Później do tego wszystkiego pewnie doszła jakaś jego niezgoda na to, co ja robię w życiu, którą postanowił publicznie wyrażać, mam na myśli kontekst zawodowy. Pytanie tylko czy ta niezgoda wynika z jego wewnętrznej niezgody czy z faktu, że on ma taką pracę, która polega na tym, że trzeba temu czy drugiemu wbić szpilę i trzeba go skrytykować, bo ma się rolę takiego Stańczyka -

powiedział Kammel, dodając jednak, że Wojewódzki jest niesamowitym człowiekiem
REKLAMA

Pisząc o konflikcie Wojewódzkiego z polskimi gwiazdami, warto też wymienić Małgorzatę Rozenek. Celebrytka i showman pogodzili się ze sobą dopiero rok temu, choć przez wiele lat byli ze sobą skłóceni. Wszystko zaczęło się od tego, że Rozenek niepochlebnie wypowiadała się na temat ówczesnej dziewczyny Kuby - Renaty Kaczoruk, która wzięła razem z nią udział w show "Azja Express". Wojewódzki nie pozostał jej dłużny, podkreślając, że Rozenek weszła do świata show biznesu niczym do agencji towarzyskiej, rozwalając chwilowo małżeństwo Piotra Kraśki. Później wyśmiewał jeszcze jej stylizacje, sesje zdjęciowe dla kolorowych magazynów oraz reklamowanie się na Instagramie. Rok temu celebryci zakopali topór wojenny. Rozenek przyjęła zaproszenie do podcastu Kuby, który prowadzi w Onecie oraz do jego programu na antenie TVN. Podobnie było z Karoliną Korwin-Piotrowską, gdzie od lat dogryzał dziennikarce, jednak w ostatnich latach ich relacja uległa znacznej poprawie.

Wojewódzki przybiera wiele masek, jednak wciąż ciężko stwierdzić, która z nich jest prawdziwa. W programie TVN błaznuje i lubi być w centrum uwagi. Z kolei w podcaście potrafi, choć oczywiście nie zawsze, być merytoryczny, stonowany, szanuje swoich gości, zadaje ciekawe pytania i skłania ich do ciekawych opowieści. Jednak wciąż Kuba sieje hejt, zamęt i dokłada co rusz kolejne cegiełki do nienawiści, która w świecie show biznesu ma się bardzo stabilnie i wciąż rośnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA