REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Nowy zwiastun filmu „Legion samobójców: The Suicide Squad” podsyca nadzieję, że tym razem będzie lepiej

„Legion samobójców: The Suicide Squad” – doczekał się właśnie nowego zwiastuna. Czas na podsumowanie: co wiemy o najnowszym obrazie ze stajni DC?

„Legion samobójców” z 2016 roku w reżyserii Davida Ayera to film bezdyskusyjnie zły, a jednak, być może za sprawą charyzmy aktorów i teledyskowej formy, odniósł kasowy sukces i zarobił 746 mln dolarów przy 175 mln budżetu. Za ostateczny kształt tego bałaganu winą należy obarczyć przede wszystkim ówczesną politykę studia Warner Bros. (reżyserska wersja nazwana, jakżeby inaczej, „The Ayer Cut” była filmem ponoć znacząco różniącym się od wersji kinowej, również samą atmosferą). Kilka lat później studio porzuciło plany na pośpieszne budowanie konkurencji dla spójnego Kinowego Uniwersum Marvela i ma już na koncie kilka kolejnych tytułów bazujących na zeszytach DC, które odniosły sukces zarówno finansowy, jak i artystyczny. Biorąc pod uwagę sympatię widzów do filmowej grupy złoczyńców (a zwłaszcza do Harley Quinn w interpretacji Margot Robbie, aktorki, którą lubią chyba wszyscy) porzucenie jej byłoby niemądre, dlatego też postanowiono zrobić jeszcze jeden film o tej ekipie. Taki, który nie jest kontynuacją obrazu Ayera, a raczej miękkim rebootem. Do napisania i wyreżyserowania filmu zatrudniono Jamesa Gunna i przyznano mu, co osobiście potwierdził, pełną swobodę twórczą; podobno dostał od studia niewiele wskazówek i notatek, z których i tak nie musiał korzystać. Wiemy też, że reżyser miał możliwość radosnego mordowania kolejnych bohaterów, z której rzekomo skorzystał. Część z nich ma odpaść już w pierwszym akcie. Zresztą, na pytanie o to, jak wiele postacie zginie, Gunn odparł bez chwili wahania: prawie wszystkie (i możemy chyba założyć, że nie żartował). Obraz otrzymał kategorię wiekową R.

I tym razem grupa nieprzeciętnych skazańców otrzymuje szansę skrócenia swoich wyroków, o ile dołączą do tajnej jednostki Task Force X. Nową misją ekipy jest dostać się na wyspę Corto Maltese. Antybohaterowie będą wędrować przez dżunglę gęstą nie tylko od roślinności, ale i od wrogów. Ich celem jest zniszczenie więzienia i laboratorium pamiętającego jeszcze czasy nazistowskie: Jotunheimu, czyli miejsca, w którym przetrzymywano politycznych więźniów i, rzecz jasna, przeprowadzano eksperymenty.

W filmie do swoich ról powrócili wspomniana Robbie (z której udziałem Gunn nakręcił ponoć największą scenę akcji w swojej karierze i są to jego ulubione cztery minuty), Jai Courtney (Kapitan Boomerang), Joel Kinnaman (Rick Flagg) i Viola Davis (Amanda Waller). Wiemy, że w filmie jakąś rolę odegrał też Taika Waititi. Gunn przypomniał w jednym z wywiadów, że nikt oprócz niego i kilku innych osób nie zna wszystkich postaci, które zobaczymy w filmie, wobec czego możemy liczyć na niespodzianki.

Naprzeciw wrogów staną m.in. Thinker, Silvio Luna i Starro – wielka, kosmiczna rozgwiazda, która posiada zdolności telepatyczne i prawdopodobnie zostanie przedstawiona jako jeden z eksperymentów Jotunheimu.

23.06.2021
11:01
legion samóbojców postacie zwiastun co wiemy fabuła
REKLAMA

Oto lista postaci, które na pewno pojawią się w „Legion samobójców: The Suicide Squad:

REKLAMA
 • Idris Elba jako Bloodsport (odsiadka za... postrzelenie Supermana kulą z kryptonitu; weteran, który do mistrzostwa opanował walkę jeden na jeden; możliwość przyzwania dowolnej broni dzięki supertechnologii; zmaga się z powojennym załamaniem nerwowym)
 • John Cena jako Peacemaker (świetny taktyk, mistrz sztuk walki, który pragnie pokoju tak bardzo, że jest skłonny bezwzględnie zabijać w jego imieniu; cierpiał na chorobę dwubiegunową i schizofrenię; James Gunn zapowiedział serialowy spin-off skupiony na tej postaci)
 • Peter Capaldi jako Thinker (jeden z najstarszych złoczyńców DC; stworzył urządzenie pozwalające mu kontrolować innych; jego mózg pobiera energię z reszty ciała, dlatego też wydaje się starszy, niż jest w rzeczywistości; posiada zdolność pełnej kontroli umysłu, tworzenia projekcji, telekinezy)
 • Flula Borg jako Javelin (w oryginale: oszczepnik-zawodowiec, który sam stworzył sobie cały zestaw broni wzorowanych właśnie na oszczepach)
 • Daniela Melchior jako Ratcatcher 2 (postać znana jako Ratcatcher, którego filmowa wersja jest najpewniej córką, potrafiła kontrolować armię szczurów i porozumiewać się z nimi)
 • Michael Rooker jako Savant (charyzmatyczny, choć pozbawiony nadludzkich mocy geniusz zbrodni)
 • David Dastmalchian jako Polka-Dot Man (jeden z bardziej surrealistycznych przeciwników Batmana; korzystał ze specjalnych kropek ze swojego kostiumu, z których każda ma inne zastosowanie i może posłużyć jako np. śmiercionośna broń)
 • Mayling Ng jako Mongal (córka kosmicznego tyrana, która była w stanie zmierzyć się z samym Supermanem)
 • Nathan Fillion jako TDK (oddziela swoje kończyny od reszty ciała i zmienia je w broń)
 • Sylvester Stallone jako King Shark (humanoidalny, wiecznie wygłodniały, nieprawdopodobnie silny rekin)
 • Alica Braga jako Sol Soria (w oryginale mężczyzna, który posiadał zdolność otwierania wszystkich zamków za pomocą nanobotów)
 • Pete Davidson jako Blackguard (w oryginale przestępca, który generował sobie broń z czystej energii)
 • Sean Gunn jako Weasel (humanoidalna, mordercza łasica, w oryginale John Monroe, wybitnie inteligentny student Stanforda)
 • Joaquín Cosío jako Generał Mateo Suarez (postać wymyślona na potrzeby filmu)
 • Juan Diego Botto jako Silvio Luna (postać wymyślona na potrzeby filmu)
 • Storm Reid jako Tyla, córka Bloodsporta
 • Steve Agee as John Economos
 • Tinashe Kajese jako Flo Crawley
 • Jennifer Holland jako Emilia Harcourt

„Legion samobójców: The Suicide Squad” – nowy zwiastun filmu

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA