REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Dzieje się

"Bajki" Natalie Portman to wartościowa książka dla dzieci, która pomaga w zdrowotnej akcji

Natalie Portman poza kinem kocha też książki. Amerykańsko-izraelska aktorki wydała niedawno książkę Bajki", którą przetłumaczył Michał Rusinek. To pierwsze i jedyne europejskie wydanie bestsellera The New York Times. Książka trafiła właśnie do sprzedaży na Allegro. Kupując ją, czynimy dobro. O co chodzi?

13.04.2023
16:06
Natalie Portman
REKLAMA

Książka Natalie Portman "Bajki" to pierwsze i jedyne europejskie wydanie bestsellera The New York Times. Książka ukazała się na polskim rynku z inicjatywy ImpactCEE i właśnie trafiła do sprzedaży na Allegro. Kupując ją, robimy dobry uczynek i pomagamy akcji "Zdrowie w głowie".

REKLAMA

Natalie Portman stworzyła bajki dla dzieci. Kupując książkę, pomagamy.

Tradycyjne "Bajki" w interpretacji sławnej aktorki decyzją organizatorów wydarzenia Impact’23 będą książką-cegiełką. Całkowity przychód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej w ramach programu realizowanego przez Fundację TVN. Technicznie umożliwia to Allegro Charytatywni, które nie pobiera żadnych opłat za wystawienie przedmiotu, ani prowizji od sprzedaży ofert charytatywnych. Całkowity dochód przekazywany jest bezpośrednio na konto organizacji prowadzącej zbiórkę - w tym przypadku Fundacji TVN.

Warto podkreślić, że to już nie pierwszy raz, gdy gwiazda światowego kina bierze się za tworzenie książek dla najmłodszych. Autorką dla dzieci Portman została w 2021 roku, kiedy w USA ukazał się zbiór opowiadań „Natalie Portman’s Fables”. Książka zdobyła pozytywne recenzje krytyków i czytelników za oceanem, którzy docenili ją nie tylko za piękne ilustracje, ale też wartościowe treści.

Portman dodała do swoich książek elementy otwartego i tolerancyjnego świata

Najnowsze "Bajki" Natalie to trzy klasyczne przypowieści w interpretacji gwiazdy, która do znanej treści dodaje elementy nowoczesnego, otwartego i tolerancyjnego świata. Sama Natalie tak mówi o motywacji do napisania książki:

Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne. Te klasyczne opowieści mają wspaniałe przesłania  (ciężka praca się opłaca, wytrwałość i zapał wygrywają z pychą i pośpiechem, obfitość może być niebezpieczna) i są świetnymi sposobami na przedstawienie historii i morałów, które znamy i lubimy, ale również świata, w którym nie występują już stereotypy. Chciałabym, żeby moje bajki były bezpiecznym miejscem, gdzie nie wartościuje się, nie ocenia, akceptuje inność, różnorodność, a przy tym żeby były zabawne! Mam nadzieję, że te opowieści spodobają się Wam i Waszym dzieciom

powiedziała Portman o nowym projekcie.
REKLAMA

Jak się pokazuje, to właśnie aspekt równości, tolerancji i otwartości był bardzo ważnym impulsem do podjęcia decyzji o wydaniu książki w Polsce. Oprócz oczywistych korzyści z jej zakupu, jak pomoc dzieciom w zrozumieniu świata przez klasyczne historie zająca i żółwia, trzech świnek czy myszy miejskiej i myszy domowej, sprzedaż książki przyczyni się do wsparcia ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Zdrowie w głowie", zrealizowanej przez Fundację TVN.

Allegro udowadnia, że nowe technologie mogą pomagać w rozwiązywaniu problemów społecznych. W ramach Allegro Charytatywni istnieje możliwość wystawiania ofert, z których cały dochód przekazywany jest bezpośrednio na konto organizacji prowadzącej daną zbiórkę. “Bajki” Natalie Portman można kupić na Allegro pod tym linkiem. Książka będzie też dostępna podczas konferencji Impact’23, która odbędzie się 10 i 11 maja w Poznaniu. Na konferencji wystąpi sama zainteresowana i autorka "Bajek" - Natalie Portman.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA