REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

NERDCORNER: Scarlett Johansson wraca do Marvela. Jaka przyszłość czeka Czarną Wdowę w MCU?

Scarlett Johansson zajmie się kolejnym projektem Disneya w ramach MCU - tym razem jako producentka. Zgadujemy, jaki projekt Kevin Feige może powierzyć swojej Czarnej Wdowie.

23.11.2021
7:00
czarna-wdowa-scarlett-johansson-mcu-producentka-marvel-disney
REKLAMA

Marvel przeprosił się ze Scarlett Johansson, z której jeszcze kilka miesięcy temu zrobił chciwą babę z Radomia za jej pozew przecie firmie. Dzięki ugodzie opiewającej na miliony dolarów aktorka wcielająca się od dekady we współzałożycielkę formacji Avengers w ramach Marvel Cinematic Universe, którą fani chcieliby zobaczyć teraz w uniwersum DC, powróci do MCU - ale już nie jako Czarna Wdowa.

REKLAMA

Scarlett Johansson producentką filmu lub serialu Marvela

Kevin Feige, który wcześniej (podobnie jak Bob Iger, czyli były szef Disneya) stanął po stronie aktorki w sporze z ich wspólnym pracodawcą, chciałby teraz, aby kobieta pomogła w produkcji kolejnej opowieści o superbohaterach. Tylko o jakim filmie (lub serialu) tutaj mowa? Mam już kilka pomysłów, o co może chodzić.

alternatywne zakonczenie czarna wdowa black widow class="wp-image-1771174"
Czarna Wdowa 2 wcale nie musi opowiadać o Natashy

Czarna Wdowa 2

Czarna Wdowa zginęła w "Avengers: Koniec gry", a film "Black Widow" był de facto prequelem opowiadającym o jej genezie. Dzięki niemu wiemy już w zasadzie wszystko, co potrzeba, na temat tej postaci. Natasha Romanoff zostawiła jednak na Ziemi swoją rodzinę, w tym młodą Yelenę Belovę, która najpewniej przejmie po starszej siostrze miano Czarnej Wdowy i pojawi się w serialu "Hawkeye".

Scarlett Johansson mogłaby stanąć za sterami "Czarnej Wdowy 2". Co prawda Kevin Feige mówił, że "projekt" Scarlett Johansson "nie będzie związany Black Widow", ale mogło mu jedynie chodzić o postać Czarnej Wdowy per se, a nie kryptonim Czarna Wdowa w ogóle. Ten mogłaby przejąć na stałe właśnie wspomniana Yelena, co byłoby pewnym uhonorowaniem poświęcenia jej przyszywanej siostry.

czarna wdowa taskmaster mcu przeciwnicy class="wp-image-1752844"
W serialu "Czarne Wdowy" mogłaby powrócić Taskmasterka

Czarne Wdowy

Warto zwrócić uwagę, że Kevin Feige mówił o "projekcie", a nie filmie. Może to oznaczać, że Scarlett Johansson da sobie spokój z tą jej Czarną Wdową i… zrobi serial "Czarne Wdowy". Produkcja mogłaby skupić się na dalszych losach wszystkich kobiet, które trenowały w makabrycznym Red Roomie, na czele z Antonią Drejkową, która w Marvel Cinematic Universe dzierży miano Taskmastera.

A-Force

Już od lat mówi się o tym, że w Marvel Cinematic Universe pojawiło się na tyle dużo superbohaterek, że pora stworzyć drużynę składającą się wyłącznie z kobiet. Taka formacja, która zrzeszała Avengerki, istniała zresztą w komiksach pod nazwą A-Force. Scarlett Johansson mogłaby nakręcić ich luźną aktorską adaptację z m.in. Kapitan Marvel, Yeleną, Scarlet Witch i Monicą Rambeau w rolach głównych.

marvels what if poster plakat class="wp-image-1809010"
Czarna Wdowa była jedną z najważniejszych postaci What If...?

A co, jeśli…?

Natasha Romanoff była jedną z najważniejszych postaci w serialu animowanym "What If…?", który wprowadził do MCU motyw multiwersum. Na sam koniec tej opowieści jedna z wersji tej postaci - konkretnie ta pochodząca ze świata zniszczonego przez przełamującego bariery rzeczywistości Ultrona - trafiła do świata, w którym jeszcze inna Czarna Wdowa zginęła.

Biorąc pod uwagę powyższy precedens, nie zdziwię się, jeśli Scarlett Johansson zostanie zatrudniona przy trzymanym w sekrecie filmie, który wprowadziłby do Marvel Cinematic Universe albo kolejną wersję jej bohaterki, albo… jej mroczne alter-ego. Z pewnością pozostałym bohaterom mogłoby to namieszać w głowie, a dla aktorki stworzenie nowej postaci o tej samej twarzy mogłoby być niezłym wyzwaniem.

marvel cinematic universe class="wp-image-346547"
Czarna Wdowa i pozostali superbohaterowie w "Avengers"

Avengers 5

Jak na razie czwarta faza MCU dopiero się rozkręca, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że prędzej czy później dostaniemy kolejną część cyklu Avengers. Bohaterowie będą łączyć w niej siły w walce z kolejnym ogromnym zagrożeniem w postaci np. Galactusa, czyli jednego z największych przeciwników Fantastycznej Czwórki albo Beyondera w ramach ekranizacji cyklu Secret War(s).

Scarlett Johansson miała udział w powstaniu tej grupy, dlatego teraz mogłaby stanąć, jako pierwsza z tej pierwotnej obsady, po drugiej stronie kamery - spośród założycieli Avengers to Czarna Wdowa jako pierwsza pożegnała się z życiem. Pytanie, czy będzie miała na to ochotę po tym, jak potraktował ją jeszcze kilka miesięcy temu Disney… z drugiej strony już teraz współpracuje z Myszką Miki i Taiką Waititim nad innym filmem.

REKLAMA

W cyklu NERDCORNER komentuję na bieżąco najważniejsze wydarzenia ze świata superbohaterów… i nie tylko:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA