REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix kończy z kultową usługą, ale szykuje niespodziankę na otarcie łez

To koniec pewnej epoki. Netflix kończy z usługą, od której zaczynał. Era filmów w czerwonych kopertach odchodzi do historii. Ale robi to z hukiem, bo firma przygotowała dla swoich subskrybentów nie lada niespodziankę.

17.08.2023
11:02
netflix dvd subskrypcja
REKLAMA

Dzisiaj Netflix to streamingowy gigant, który staje w szranki z kinami, telewizją i - przede wszystkim - innymi platformami VOD. Początki wyglądały jednak inaczej i u swego zarania firma konkurowała z wypożyczalniami DVD, oferując klientom dostawę wybranych tytułów w czerwonej kopercie do skrzynki pocztowej. Po 25 latach postanowiła jednak z tej usługi zrezygnować.

Co prawda wysyłkowa wypożyczalnia Netfliksa ma swoich zatwardziałych fanów, ale jak można się spodziewać, w 2023 roku nie da się powiedzieć, żeby była to duża grupa. W końcu to sama platforma zmieniła nasze odbiorcze przyzwyczajenia, odsyłając fizyczne nośniki do lamusa. Dlatego ostatnie płyty wyśle za jakieś półtora miesiąca - 29 września.

Czytaj także:

REKLAMA

Netflix - niespodzianka na koniec kultowej usługi

Jak podaje Collider, na ostatniej prostej funkcjonowania usługi, jej subskrybenci mogą otrzymać potencjalnie mnóstwo dodatkowych płyt. Do amerykańskich użytkowników został bowiem rozesłany mail z ofertą nawet 10 wydań:

Po 25 latach filmów w kopertach docieramy do końca naszego finałowego sezonu. Doceniamy, że dzieliłeś z nami swoje filmowe noce do samego końca. Zabawmy się w tym finale!

Netflix - DVD
REKLAMA

Wszystko opiera się na niespodziance. Osoby, które do 29 sierpnia zapiszą się na dodatkowy pakiet płyt DVD, nie wiedzą ani, jakie tytuły znajdą się w kopercie, ani nawet ile ich dokładnie będzie. W normalnych warunkach subskrybenci wysyłkowej wypożyczalni przy pakiecie za 19,99 dolarów miesięcznie mogli zamówić maksymalnie trzy płyty naraz. Przed wysyłką kolejnych musieli je wszystkie zwrócić.

W czasie 25 lat działalności z wysyłkowej wypożyczalni Netfliksa skorzystało około 40 mln osób. Firma wysłała do nich ponad 5,2 mld płyt DVD. Ostatnie, te nadane 29 września (łącznie z promocyjnymi, dodatkowymi wydaniami) trzeba będzie zwrócić do 27 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA