REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD /
  4. Dzieje się
  5. Netflix

Powstanie nowa aktorska wersja „Scooby-Doo”. Tym razem zrobi ją Netflix

Twórcy ostatnimi czasy uwielbiają powracać do świata rozwiązującego zagadki, pociesznego psa. „Scooby-Doo” ma doczekać się kolejnej wersji aktorskiej, a za produkcję będzie odpowiadała platforma Netflix. Na ten temat w sieci pojawia się coraz więcej, mniej lub bardziej, sprawdzonych doniesień. Czy jest na co czekać?

30.04.2024
10:14
Netflix, nowa aktorska wersja Scooby-Doo, kiedy premiera
REKLAMA

„Scooby-Doo” musi mieć w sobie coś niesamowicie fascynującego, skoro po tak wielu latach od premiery oryginalnej serii, twórcy nadal z ogromną chęcią wracają do świata mrocznych zagadek, intryg i wiecznie niezaspokojonego głodu (dosłownie i w przenośni). Oczywiście nie zawsze takie działania wiążą się z gwarantowanym sukcesem. Doskonale świadczy o tym fakt, że tytuł „Velma” jest obecnie jednym z najbardziej znienawidzonych seriali animowanych w serwisie HBO Max. Mimo wszechobecnej krytyki postanowiono zrealizować drugi sezon, ale on również nie może poszczycić się zbyt pozytywnymi opiniami. Może na planie myślano głównie, że nieważne, jak mówią, byle mówili jak najgłośniej? Nie wiadomo, teraz można jedynie gdybać. Tak czy inaczej inna platforma również postanowiła spróbować swoich sił odwzorowywaniu klasycznych kreskówek. Czy Netfliksowi pójdzie w tym temacie nieco lepiej? Czas pokaże.

REKLAMA

Netflix i Warner Bros. tworzą nową aktorską wersję Scooby-Doo

Źródła portalu Variety donoszą, że niedawno doszło zawarcia umowy, w której to Netflix godzi się na zrealizowanie projektu dramatycznego. Ma być to tytuł oparty na słynnej kreskówce studia Hanna-Barbera. Tego zadania ma podjąć się Warner Bros. Television, odpowiedzialne m.in. za niedawny serial „Martwi detektywi”. Można więc śmiało przypuszczać, że nadchodząca aktorska wersja „Scooby-Doo” będzie złożona z co najmniej kilku epizodów. Za scenariusz odpowiadają Josh Appelbaum i Scott Rosenberg, będą oni także producentami wykonawczymi. Wspierać będą ich André Nemec i Jeff Pinkner, spod szyldu Midnight Radio. Z kolei Greg Berlanti, Sarah Schechter, oraz Leigh London Redman będą kontrolować projekt z ramienia Berlanti Productions (firma jest obecnie objęta ogólną umową w WBTV). Wszelkie szczegóły dotyczące fabuły są obecnie trzymane w ścisłej tajemnicy. Przedstawiciele Netfliksa i Warner Bros. Television odmówili jakiegokolwiek komentarza w sprawie.

Zwiastun filmu aktorskiego Scooby-Doo z 2002 roku

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, gdy twórcy decydują się zrealizowanie wersji aktorskiej kultowej animacji „Scooby-Doo”. Najsłynniejszy film tego typu doczekał się swojej premiery w 2002 roku, a zgrali w nim Freddie Prinze Jr., Sarah Michelle Gellar, Matthew Lillard, Linda Cardellini i Neil Fanning (jako głos Scooby’ego). Tytuł ten odniósł duży sukces kasowy, generując ponad 250 milionów dolarów na całym świecie. Kontynuacja z tą samą obsadą, „Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie” ukazała się w 2004 roku i zarobiła ponad 180 milionów dolarów. Czy nadchodzący projekt Netfliksa również spełni oczekiwania wybrednych widzów? Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Data premiery również nie została ujawniona.

REKLAMA

Więcej o produkcjach dostępnych na Netfliksie, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA