REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Polacy spędzili Święta z Netfliksem. Co najchętniej oglądali w tygodniu świątecznym?

Poprzedni tydzień upłynął większości z nas na kontaktach z najbliższymi i świętowaniu Gwiazdki. Nie oznacza to jednak, że Polakom zabrakło czasu na korzystanie z serwisów VOD. Wiemy już, które tytuły były najpopularniejsze na Netflix Polska i jest kilka zaskoczeń.

28.12.2020
8:38
netflix święta top
REKLAMA
REKLAMA

Najważniejsza część przerwy świątecznej jest już za nami, co oznacza początek wstępnych podsumowań. Dzięki publikowanym codziennie wynikom Netflix TOP 10 dowiedzieliśmy się na przykład, które filmy i seriale cieszyły się największym powodzeniem w przerwach między szykowaniem wigilijnych potraw i rozdawaniem prezentów.

Netflix święta TOP – 10 najpopularniejszych produkcji z tegorocznych Świąt:

10. Ranczo (nowość)

netflix święta top class="wp-image-477742"

Pojawienie się serialu „Ranczo” na Netfliksie wywołało spore poruszenie w rodzimym internecie i niemałe kontrowersje związane z brakiem tantiem dla aktorów oraz twórców. Premiera produkcji TVP przeszła jednak bez echa i nie zdołała nawet na moment wspiąć się na szczyty popularności. Ostatecznie „Ranczo” zajęło 10. miejsce, co jest mimo wszystko słabszym wynikiem, niż można było się spodziewać jeszcze miesiąc temu.

Wynik: 15 punktów

9. Grizzy i lemingi (to samo miejsce)

netflix święta top class="wp-image-477745"

Francuski serial animowany po raz drugi z rzędu uplasował się na przedostatniej pozycji w tygodniowym rankingu. Nie udało się co prawda pobić królującej tu od dawna animacji „Psi patrol”, ale to i tak godny pochwały wynik. Choć może niekoniecznie zaskakujący, bo „Grizzy i lemingi” mają szansę przyciągnąć przed ekrany i młodszych widzów, i tych starszych, którzy dostrzegą podobieństwa do klasyki gatunku takiej jak „Tom i Jerry” czy „Oggy i karaluchy”.

Wynik: 16 punktów

„Pokemon: Detektyw Pikachu” to najwyżej sklasyfikowany hollywoodzki film w najnowszej edycji naszego zestawienia. Produkcja wytwórni Warner Bros. opowiada historię łączącą prawdziwych aktorów ze stworzonymi za pomocą CGI Pokemonami. Sukces filmu był oczywisty od samego początku (w końcu mówimy o jednej z najbardziej dochodowych popkulturowych marek w historii), ale swoje trzy grosze do popularności filmu z pewnością dołożył też Ryan Reynolds wcielający się w jedną z głównych ról.

Wynik: 18 punktów

7. Niebo o północy (nowość)

George Clooney od lat oprócz kariery aktorskiej kontynuuje też swoje zapędy reżyserskie. W większości przypadków wychodzi mu to jak najbardziej udanie, choć akurat „Niebo o północy” zebrało bardzo mieszane recenzje (naszą ocenę znajdziecie TUTAJ). Fabuła postapokaliptycznej produkcji koncentruje się na staraniach samotnego mężczyzny, który udaje się w podróż, by ostrzec powracający na Ziemię statek kosmiczny przed lądowaniem. Od momentu swojego debiutu na Netflix Polska film Clooneya dwukrotnie zajął 1. miejsce.

Wynik: 20 punktów

6. Facet na święta (nowość)

„Facet na święta” to przykład dosyć krótkowzrocznego tłumaczenia zagranicznego tytułu na polski. W 1. sezonie głównym celem głównej bohaterki faktycznie było znalezienie tymczasowego partnera na czas Świąt, tak żeby nie musiała wysłuchiwać uszczypliwości ze strony rodziny. Ale jak pokazuje zwiastun, w nowych odcinkach fanów produkcji czeka zupełnie inna historia, która nijak nie pasuje do hasła „facet na święta”. Trudno natomiast powiedzieć, czy w jakiś negatywny sposób wpłynęło to na oglądalność 2. części.

Wynik: 26 punktów

5. Gambit królowej (spadek o trzy miejsca)

„Gambit królowej” nie może już liczyć na miejsca na podium Netflix TOP 10, ale wciąż utrzymuje się w ścisłej czołówce rankingu. Co jednocześnie oznacza, że jest obok „Psiego patrolu” i „The Crown” najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa w miesięcznej topce. Ta trafi na Rozrywka.Blog już za kilka dni, więc niedługo otrzymamy odpowiedź, kto zdominował koniec roku na Netfliksie.

Wynik: 33 punkty

4. Kalifornijskie święta (to samo miejsce)

„Kalifornijskie święta” okazały się tak olbrzymim i globalnym sukcesem Netfliksa, że platforma już podjęła decyzję o stworzeniu sequela. Jest to o tyle zaskoczenie, że świątecznych filmów akurat w tym serwisie nie brakuje, a większość z nich stoi na zdecydowanie wyższym poziomie. „Kalifornijskie święta” przypominają z kolei produkowane taśmowo na Boże Narodzenie tytuły stacji Hallmark.

Wynik: 36 punktów

3. Psi patrol (awans o trzy miejsca)

netflix święta top class="wp-image-477733"

„Psi patrol” zanotował jeden z większych awansów w najnowszej odsłonie TOP 10 i po raz pierwszy od kilku tygodni wspiął się wręcz na najniższy stopień podium. Główne powody takie stanu rzeczy są dwa. Po pierwsze na Netflix Polska w omawianym okresie trafiło niewiele głośnych nowości, które automatycznie przejęłyby czołowe lokaty. A po drugie, w ogóle zabrakło produkcji, które zdominowałyby ranking na więcej niż dwa-trzy dni. A to zawsze premiuje równo punktujące seriale takie jak właśnie „Psi patrol”.

Wynik: 44 punkty

2. Mayday (awans o jedno miejsce)

Kolejny tydzień z rzędu wysokie miejsce zajął także film „Mayday”. Polska produkcja dostępna w kinach na początku stycznia jest jednym z niewielu tegorocznych tytułów, które zaliczyły standardowy schemat dystrybucyjny. Czyli najpierw zdominowała multipleksy, a po mniej więcej pół roku dołączyła też do oferty VOD. I jak widać po naszym Netflix TOP 10, to drugie wejście jest jak najbardziej udane.

Wynik: 46 punkty

1. Tiny Pretty Things (awans o sześć miejsc)

W tygodniu świątecznym żadna nowość nie wybiła się jakoś szczególnie z tłumu, więc zwycięstwo ostatecznie musiało przypaść jednej z produkcji z poprzedniego zestawienia. Ostatecznie (nieco niespodziewanie) zwycięzcą okazał się serial „Tiny Pretty Things”. Serial poświęcony elitarnej szkole baletnic ma jednak na tyle wiele wspólnego z innymi popularnymi połączeniami thrillera i teen drama, by przyciągać do siebie fanów takich tytułów jak „Szkoła dla elity” czy „13 powodów”.

REKLAMA

Wynik: 64 punkty

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA