REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nimfomanka w kinach. Ocenzurowaną wersję zobaczysz już dziś

Dziś do kin wchodzi pierwsza część  "Nimfomanki" Larsa von Triera. Druga zapowiadana jest na ostatni dzień miesiąca, czyli 31 stycznia. Miejmy nadzieję, że obie będą warte pójścia do kina i ten podział fabuły, dający dwukrotne zyski, to nie tylko skok na kasę, a konieczna dla dobra filmu decyzja (ponoć pierwotnie film trwał 5,5 h!).

10.01.2014
13:54
Nimfomanka w kinach. Ocenzurowaną wersję zobaczysz już dziś
REKLAMA

Wersja, którą będziemy mogli obejrzeć już dzisiaj jest ocenzurowana. Pełny obraz zostanie wyświetlony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, który odbędzie się w dniach 6 - 16 stycznia. Mimo tego i tak możemy spodziewać się odważnych scen, jak przystało na von Triera i zgodnie z tym, co piszą zachodnie media, będzie to prawdopodobnie mocniejszy obraz niż "Życie Adeli, cz. 1 i 2".

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnio zresztą panuje moda na kino erotyczne i dosadnie pokazujące relacje międzyludzkie. Już 28 lutego w polskich kinach zagości francuski dramat "Nieznajomy nad jeziorem" ukazujący gejowskie zwyczaje, problemy i przygody. Reżyserem filmu jest Alain Guiraudie, raczej nieznany w Polsce. Za ten film otrzymał 2 nagrody (m. in. nagrodę Przegląd Un Certain Regard ) oraz 1 nominację.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA