REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. YouTube
  4. Mobile

Żądza pieniądza: Bob Budowniczy zostaje wskrzeszony, ale raczej się wam nie spodoba

Bob Budowniczy to brytyjska, świetna kreskówka odpowiednia dla dzieci, tworzona nieprzerwanie od 1998 do 2012 roku. Po kilku latach zapomnienia, Bob powraca, ale raczej się wam nie spodoba.

06.09.2016
9:23
Bob Budowniczy zostaje wskrzeszony! Oto jak teraz wygląda
REKLAMA
REKLAMA

Większość polskich widzów pamięta Boba Budowniczego z Wieczorynki na TVP1 lub pasma kanału Fox Kids. Dzisiaj również można go obejrzeć, włączając Polsat Cafe lub JimJam.

Brytyjski Bob Budowniczy skończył się w 2012 roku. Potem przyszli Amerykanie.

Po kilku latach przerwy, prawa do marki zostały wykupione przez popularną, globalną korporację Mattel, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Mattel to światowy producent zabawek, indeksowany na liście 500 najbardziej dochodowych przedsiębiorstw magazynu Fortune.

Mattel znany jest z takich serii produktów jak Barbie, Monster High czy Hot Wheels. Gdy firma położyła rękę na Bobie Budowniczym, przebudowała go od zera. Bohaterowie kreskówki dostali zupełnie nowe aparycje, tak samo jak pomocne na budowie pojazdy.

Bob Budowniczy przeszedł operację plastyczną w dosyć niekorzystny sposób. Proste, okrągłe, miłe dla oka, pozbawione szczegółów kształty były znakiem rozpoznawczym brytyjskiej serii. Nowy, bardziej szczegółowy, amerykański Bob również sprawia wrażenie sympatycznego, ale magia gdzieś pryska.

O nowym Bobie dowiedziałem się za sprawą gry mobilnej, szeroko promowanej w App Store

REKLAMA

Produkcja jest oparta o nową animację, emitowaną od 2015 roku. W pełni trójwymiarowa gra pozwala na zarządzanie całym miasteczkiem, w którym Bob Budowniczy wznosi nowe struktury, pilnuje porządku oraz odkrywa kolejne zakamarki.

Wbrew przypuszczeniom, mobilna aplikacja wcale nie jest darmowa. Producenci gry życzą sobie za nią 3 euro bez jednego centa. Jeżeli wasze dziecko naprawdę uwielbia Boba, możecie mu sprawić prezent, klikając w jeden z poniższych odsyłaczy, w zależności od posiadanego przez was systemu:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA