REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix chce ściągnąć kolejne wielkie nazwisko. Barack Obama może poprowadzić własny program

Netflix stara się sprowadzić na swój pokład kolejne wielkie nazwisko. Tym razem nie chodzi jednak o aktora czy osobowość telewizyjną, ale byłego prezydenta USA. Państwo Obama mogą mieć swój własny program na platformie streamingowej.

09.03.2018
11:10
Netflix chce kolejne głośne nazwisko. Obama może mieć własny program
REKLAMA
REKLAMA

Ponad rok po zakończeniu drugiej kadencji prezydenckiej Barack Obama trzyma się na uboczu świata polityki i showbiznesu. Była głowa państwa cieszy się emeryturą, rzadko komentując publicznie jakiekolwiek wydarzenia. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla pozostaje aktywny w mediach społecznościowych, ale jego występy przed kamerami zdarzają się sporadycznie.

Jednak w styczniu były prezydent USA pojawił się w programie David Lettermana Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać, który dostępny jest na Netfliksie. Wygląda na to, że polityk znów może zagościć w serwisie VoD.

Barack i Michelle Obama mogą stworzyć własne show dla platformy streamingowej.

Według The New York Times małżeństwo prowadzi rozmowy z Netfliksem w sprawie wyprodukowania autorskiego programu. Co więcej, prawdopodobne jest, że to były prezydent i była pierwsza dama będą jego gospodarzami. Z tego samego źródła wynika, że negocjacje znajdują się w zaawansowanym stadium.

Barack Obama program Netflix class="wp-image-141349"

Wbrew pozorom program nie będzie miał na celu krytyki administracji Donalda Trumpa. Obamowie chcą podnosić widzów na duchu poprzez prezentowanie inspirujących historii zwykłych ludzi. Możliwy jest także polityczny wariant show, w którym państwo Obama prowadziliby panele dyskusyjne na bliskie im tematy. Wówczas można się spodziewać rozmów o opiece zdrowotnej, imigracji, prawach obywatelskich czy zmianach klimatu. W ten sposób były prezydent mógłby wpłynąć na jakość przepływu informacji i manipulację faktami, o których mówił we wspomnianym programie Lettermana.

REKLAMA

Nie tylko Netflix był zainteresowany stworzeniem takiego programu.

Apple i Amazon także wykazywały chęć prowadzenia rozmów z Obamami, jednak na razie muszą uznać wyższość konkurencji. Nie wiadomo, jaką formę przyjąłby program z udziałem Baracka i Michelle, ani ile liczyłby odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA