REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Zwiastun sequelu "Egzorcysty" zadebiutował w sieci. Znamy datę premiery

Sequel kultowego "Egzorcysty" - "The Exorcist: Believer" - zmierza na kinowe ekrany, a przypomina o tym pierwszy zwiastun horroru, który właśnie zadebiutował w sieci. Kiedy premiera filmu?

27.07.2023
11:45
Zwiastun sequelu "Egzorcysty" zadebiutował w sieci. Znamy datę premiery
REKLAMA

Nowy "Egzorcysta" będzie produkcją wyjątkową. Pod koniec marca pojawiła się bowiem informacja, że na ekran powróci jedna z gwiazd oryginalnej obsady - Ellen Burstyn - która w filmie z 1973 roku zagrała Chris MacNeil, aktorkę samotnie wychowującej swoją dwunastoletnią córkę Regan. Kiedy Chris zauważa u córki niepokojące zachowania, szuka pomocy u lekarza. Sytuacja jednak pogarsza się z dnia na dzień, a w domu zaczynają dziać się paranormalne rzeczy. W przerażający sposób zmienia się także sama Regan, która finalnie musi zostać poddana działaniom egzorcysty. W 1974 roku "Egzorcysta" otrzymał 10 nominacji do Oscara, a ostatecznie wygrał 2 statuetki - za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za muzykę i dźwięk. O czym będzie opowiadał sequel kultowego horroru?

Czytaj także: Gwiazda "Egzorcysty" ma wrócić na ekran w sequelu. Linda Blair grała opętaną

REKLAMA

"The Exorcist: Believer" - pierwszy zwiastun właśnie zadebiutował w sieci

REKLAMA

Horror w reżyserii Davida Gordona Greena jest pierwszym filmem z zaplanowanej trylogii. Opowiada on historię Victora Fieldienga, który samotnie wychowuje swoją córkę Angelę. Kiedy Angela i jej przyjaciółka Katherine znikają w lesie, w poszukiwania angażują się lokalne władze, media oraz sąsiedzi rodzin. Dziewczynki odnajdują się po 3 dniach, nie pamiętając, co się z nimi właściwie działo. Z biegiem czasu okazuje się, że zaginione dzieci zostały prawdopodobnie opętane, a zdesperowany Victor postanawia odszukać jedyną osobę, która była świadkiem podobnych nadprzyrodzonych zjawisk - Chris MacNeil. W rolach głównych wystąpili Leslie Odom Jr., Lidya Jewett, Olivia Marcum i Ellen Burstyn.

"The Exorcist: Believer" zadebiutuje w kinach 13 października 2023 roku. Druga część trylogii w reżyserii Davida Gordona Greena - "The Exorcist: Deceiver" - zaplanowana jest na 18 kwietnia 2025 roku.

Zwiastun filmu "The Exorcist: Believer"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA