REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Pompeii" - kolejny blockbuster 2014?

"Pompeii" to kolejny, po "X-men: Days of Future Past" czy sequelu "300", zapowiedziany na 2014 rok film, który bez wątpienia będzie aspirował do miana przeboju. Czy niezła obsada i ciut banalna, choć efektowna historyjka wystarczą by osiągnąć sukces? Obawiam się, że tak. 

22.08.2013
11:18
„Pompeii” – kolejny blockbuster 2014?
REKLAMA

Fabuła "Pompeii" nie należy do tych, nad którymi można się rozpływać w zachwycie. Wydaje się być raczej pretekstem do tego, żeby Kit Harington - główny bohater, wcielający się w postać celtyckiego niewolnika Milo - mógł ponapinać muskuły i stoczyć kilka zapierających dech w piersiach pojedynków w oryginalnej scenerii płonącego miasta. Plan na życie Milo jest ambitny i dość trudny do zrealizowania: otóż chce on wykupić swoją wolność i ożenić się z córką swojego pana. Wszystko oczywiście idzie nie po jego myśli, kobieta jest już obiecana innemu, a pan postanawia pozbyć się krnąbrnego niewolnika, sprzedając go. Jednak gdy Milo dostrzega wybuch Wezuwiusza, postanawia zbiec i ocalić bliskie mu osoby.

REKLAMA
pompeii2

W obsadzie filmu zobaczymy także Emily Browning, Jareda Harrisa, Kiefera Sutherlanda, Carrie-Anne Moss oraz Jessice Lucas. Reżyserem jest Paul W.S. Anderson ("Mortal Kombat", "Resident Evil"). Premiera zapowiedziana jest na luty 2014. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy teaser do "Pompeii" z muzyką Stevena Willsona.

REKLAMA

Jakiegoś oszałamiającego wrażenia to on nie robi, choć pewnie fanki serialowego Jona Snowa są zachwycone. Mam wrażenie, że nie będzie to obraz, który złotymi zgłoskami zapisze się w historii i o którym będzie się mówić jeszcze długo po premierze. Niemniej, pewnie będzie się go oglądało przyjemnie, a przy takim temacie i takich aktorach zaangażowanych w produkcję, sprzeda się dobrze. Choć na sequel raczej nie ma co liczyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA