REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Lenny Valentino wreszcie w serwisach streamingowych. Co jeszcze nowego w muzyce?

W tym tygodniu spore odstępstwo od reguły, bowiem w zestawieniu znalazł się album, który ma już 19 lat. Dlaczego teraz?

14.11.2020
12:00
premiery muzyczne tygodnia
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne tygodnia:

Marika Hackman – Covers

Choć złożona z coverów, raczej nie jest to płyta dla tych, którzy lubią słuchać tylko tych dobrze znanych piosenek. Bo Marika Hackman bierze te dobrze znane piosenki i odwraca je do góry nogami. Z Playground Love zespołu Air (numer znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Przekleństwa niewinności”) robi minimalistyczną balladę, a z Realiti z repertuaru Grimes oszczędną, melodyjną kompozycję z rozmarzoną gitarą w tle. Na albumie znalazły się ten nowe wersje utworów Radiohead czy Beyonce. Hackman, jak wielu innych artystów w ostatnich miesiącach, nowy materiał stworzyła podczas domowej kwarantanny.

William Basinski – Lamentations

Basinski to amerykański awangardowy kompozytor i twórca ambientu, na co dzień rezydujący w Nowy Jorku. W pracy wykorzystuje stare taśmy ze swojego archiwum, z których konstruuje pętle i całkiem nowe kompozycje. Tak jest też i tym razem, a Basinski znowu zaprasza do zwiedzania otchłani.

Lenny Valentino – Uwaga! Jedzie tramwaj

Na koniec co prawda żadna nowość, a płyta wydana 12 listopada 2001 roku, która dopiero teraz trafiła do muzycznych serwisów streamingowych (znajdziecie ją na Spotify, Tidalu, Apple Music, Deezerze i YouTube Music). To debiutancki i jedyny album długogrający grupy współtworzonej przez Artura Rojka. Album „Uwaga! Jedzie tramwaj”, nagrany w składzie Rojek, Mietall Waluś i członkowie grupy Ścianka – Maciej Cieślak, Jacek Lachowicz i Arkady Kowalczyk to nadal jedna z najlepszych polskich płyt ostatnich dekad.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA