REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Końcówka tygodnia pod znakiem siły kobiet. Sprawdźcie najciekawsze premiery muzyczne

Niespodzianka od Solange i nowość brytyjskiej raperki Little Simz. Sprawdźcie najciekawsze premiery muzyczne tygodnia.

02.03.2019
18:45
premiery muzyczne marzec
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach, serialach i muzyce. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Tydzień skończył się ważnymi i oczekiwanymi premierami płytowymi - nowością PRO8L3Mu i Hoziera. W ostatniej chwili do stawki dołączyła Solange z niespodziewaną publikacją nowego albumu. To jednak nie wszystko - na rynku pojawiło się kilka innych premier, które warto nadrobić.

Solange - When I Get Home

Moja ulubiona siostra Knowles niespodziewanie, bez wcześniejszego pompowania bańki promocyjnej, zaprezentowała wczoraj swój 4. album długogrający. W porównaniu do poprzednika z 2016 roku jest delikatniej, nadal sensualnie, płyta zaś kipi kobiecą energią. R’n’b miesza się tu z jazzem, hip-hopem i synthami. Paczka pięknych, subtelnych kompozycji.

Little Simz - Grey Area

Simbiatu Abisola Abiola Ajikawo, czyli Little Simz, wjeżdża ze świetnymi gośćmi - wśród nich Little Dragon i Michael Kiwanuka. Brytyjska raperka opowiada o emancypacji i roli kobiet („I’m a boss in a fucking dress”), w towarzystwie miękkich beatów, czasem funkujących (Selfish), czasem zaś ciężkich i szorstkich (Venom). Jest różnorodnie i bogato od zręcznych sampli.

Hanako - Powiedz mi, że to przetrwasz

Wydawnictwo niezależnego labelu Trzy Szóstki pełne jest brudu i punkowej złości. Album warszawskiego zespołu promuje wymowny obrazek pociągowej zwałki. Wszystko się zgadza.

Lali Puna - Being Water

REKLAMA

Zespół Lali Puna po raz kolejny bawi się popem, upiększając swoje kompozycje delikatnymi elektronicznymi wstawkami i pociętymi beatami. Doprawiają to wszystko subtelnymi, ledwie wyczuwalnymi orientalnymi tropami. „Being Water” to wydawnictwo skromne, może nie najlepsze w ich dyskografii, jednak warte poznania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA