REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ambient vs. art pop. Przegląd premier muzycznych tygodnia

Mijający tydzień przyniósł nam kilka prawdziwych muzycznych perełek. Nadrobienie nowości w pochmurny weekend to zdecydowanie dobry pomysł.

17.04.2021
13:09
premiery muzyczne tomasz mreńca
REKLAMA

Tomasz Mreńca Echo

Tomasza Mreńcę możecie kojarzyć ze współpracy z Danielem Spaleniakiem (który zresztą pojawia się na tym albumie). Ambient, głosy ptaków, analogowe syntezatory to niektóre ze składowych tworzących trzeci album kompozytora i skrzypka. Materiał został nagrany w 2019 roku w rodzinnym mieście muzyka, zaś dokończony, jak wiele innych kompozycji w zeszłym roku, w czasie domowej izolacji.

Low Island If You Could Have It All Again

Debiutancki album oksfordzkiego zespołu, który ewidentnie lubi bawić się muzyczną materią i nie poprzestawać na prostych rozwiązaniach. Pełna energii mieszanka art popu i tanecznego vibe'u.

Sharon Van Etten epic Ten

Powtórka z rozrywki? Zupełnie nie. Na nowym albumie amerykańskiej artystki, nagranym z okazji rocznicy premiery albumu „Epic”, znajdziecie nowe wykonania kawałków wydanych w 2010 roku. Za utwory Van Etten wzięli się między innymi Fiona Apple, zespoły Idles i Big Red Machine.

Jon Hopkins Piano Versions

REKLAMA

Istnieje zapewne bardzo liczna frakcja fanek i fanów głoszących, że Jon Hopkins zawsze spoko, w każdej wersji, cokolwiek nagra. A tym razem nagrał krótką EP-kę, kontynuującą tradycję wydanego w 2014 roku minialbumu „Asleep Versions”, na którym zawarł nowe wersje swoich kompozycji. Na „Piano Versions” brytyjski muzyk przedstawia swoje interpretacje kompozycji innych autorów, m.in. Thoma Yorke'a oraz Rogera i Briana Eno.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA