REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. YouTube

Kanał na YouTube Prince'a publikuje oficjalne klipy. Rok po śmierci artysty

Nareszcie możemy legalnie oglądać klipy i fragmenty koncertów Prince’a w serwisie YouTube.

11.07.2017
13:17
Prince
REKLAMA
REKLAMA

Stosunek Prince’a do udostępniania muzyki w internecie plasował się w kategorii: "to skomplikowane". Artysta od zawsze miał problem z tym, że muzycy dostają zbyt niskie tantiemy związane z udostępnianiem utworów w serwisie YouTube. Każde zapytanie o to, dlaczego nie ma swojego kanału, traktował jak zwykły nonsens.

Zastanawiam się, czy gdyby Prince żył do dziś, to w końcu przekonałby się do YouTube’a.

Ale nie ma co gdybać, pozostaje się cieszyć, że w końcu możemy obejrzeć klipy i fragmenty koncertów, które dla fanów muzyka są internetowymi białymi krukami.

Na razie kanał Prince’a na YouTube jest skromniutki. Zawiera zaledwie sześć filmów – dwa klipy do utworów Let’s go Crazy oraz When Doves Cry. Ten drugi jest też w wersji rozszerzonej, która trwa ponad 6 minut.

Czeka na nas jeszcze większa gratka - nagrania z koncertów Prince’a. Jak wszyscy wiemy, na żywo Prince był prawdziwym zwierzęciem i jednym z największych showmanów w historii.

Koncertowe wersje Baby I’m a Star (trwające 13 minut), I Would Die 4 U oraz Take Me With U prezentują się znakomicie i przybliżają fenomen jego scenicznej persony.

Wszystkie materiały wideo pochodzą z płyty "Purple Rain". Przypadek? Nie sądzę.

Upload filmów na YouTube’a Prince’a związany jest z premierą albumu "Purple Rain Deluxe", czyli specjalnej, zremasterowanej edycji najlepszej i najpopularniejszej płyty muzyka.

Oprócz oryginalnej wersji płyty, z perfekcyjnie wyczyszczonym dźwiękiem, wydawnictwo zawiera aż 11 kawałków wyciągniętych prosto z obszernego podziemnego sejfu Prince’a. Część z nich pochodzi z odrzutów z sesji nagraniowej "Purple Rain", część zawarta była w filmowej wersji albumu, a pozostałe w ogóle nie były nigdy dotąd oficjalnie publikowane.

Luksusowe wydanie albumu Purple Rain Deluxe
REKLAMA

Dla mnie osobiście "Purple Rain" to czołówka albumów wszech czasów, a jego wersja Deluxe to istny skarb. Nareszcie kanał Prince’a na YouTube zaczyna żyć. Samo dobro.

Teraz tylko pozostaje nam czekać na kolejne materiały.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA