REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Przesilenie zimowe" online: gdzie obejrzeć nominowaną do Oscara produkcję w VOD?

Choć "Przesilenie zimowe" nie zniknęło jeszcze z dużych ekranów, to nominowana do Oscara produkcja lada chwila zadebiutuje w VOD. Gdzie obejrzeć film Alexandra Payne'a z Paulem Giamattim w roli głównej? Sprawdzamy.

18.03.2024
19:37
gdzie obejrzec przesilenie zimowe apple tv+
REKLAMA

"Przesilenie zimowe" wzięło udział w tegorocznym wyścigu o Oscara. Produkcja Alexandra Payne'a nominowana była w pięciu kategoriach, w tym za najlepszy film. Szansę na statuetkę miał także Paul Giamatti (najlepszy aktor pierwszoplanowy), David Hemingson (najlepszy scenariusz oryginalny) oraz Kevin Tent (najlepszy montaż). Ostatecznie wyjątkową nagrodą za jedną z głównych ról została uhonorowana Da'Vine Joy Randolph i było to jedyne wyróżnienie dla produkcji, o której w tym i minionym roku było niezwykle głośno. Dlatego jeśli macie ochotę obejrzeć "Przesilenie zimowe", które zadebiutowało na dużych ekranach pod koniec stycznia, teraz macie szansę zrobić to bez wychodzenia z domu - film lada chwila wpadnie do VOD.

REKLAMA

"Przesilenie zimowe": gdzie obejrzeć online? Produkcja będzie dostępna w Apple TV

Akcja filmu "Przesilenie zimowe" rozgrywa się w 1970 r., a jego bohaterem jest Paul, nielubiany przez uczniów nauczyciel, którego nie darzą sympatią również jego współpracownicy i sam dyrektor szkoły. Mężczyzna nie ma rodziny, dlatego gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, nauczyciel nie planuje świątecznego wyjazdu - zamiast tego zostaje w szkole, by pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. W końcu, po kilku dniach, zostaje tylko Angus - 15-latek, któremu grozi wydalenie za złe zachowanie. Wraz z nauczycielem i nastolatkiem zostaje także kucharka Mary, która straciła syna podczas wojny w Wietnamie.

Zwiastun filmu "Przesilenie zimowe"

Okazuje się, że trójka bohaterów niespodziewanie staje się świąteczną rodziną, która dzieli się zabawnymi perypetiami, gdy za oknem przez dwa tygodnie prószy śnieg. Z biegiem czasu okaże się, że prawdziwą podróżą stanie się dla nich wzajemna pomóc w zrozumieniu tego, że wcale nie są przywiązani do swojej przeszłości, mogąc jednocześnie wybrać własną przyszłość.

REKLAMA

"Przesilenie zimowe" - obsada filmu

W obsadzie filmu znaleźli się Paul Giamatti w roli Paula Hunhama, Dominic Sessa, który wcielił się w Angusa, oraz Da'Vine Joy Randolph, zdobywczyni Oscara za rolę Mary. W pozostałych rolach: Carrie Preston, Brady Hepner, Ian Dolley, Jim Kaplan, Michael Provost oraz Andrew Garman.

Film "Przesilenie zimowe" będzie dostępny w serwisie Apple TV już od 11 kwietnia. Będzie można obejrzeć go w ramach zakupu w cenie 54,99 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA