REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Licealistka pokazuje, jakich mądrości uczą na lekcjach religii. Jej filmik wyświetlono prawie 750 tys. razy

Feminizm jest zagrożeniem dla tradycyjnej rodziny, bo m.in. "utrwala podejrzliwość wobec mężczyzn" i "w nienaturalny sposób każe kobietom naśladować mężczyzn". To jedna z wielu prawd objawionych, których nastolatki uczą się na religii. A potem księża narzekają, że coraz więcej uczniów wypisuje się z ich lekcji.

05.11.2021
21:37
religia tiktok feminizm
REKLAMA

TikTok z materiałami z lekcji religii stał się viralem - w chwili pisania tego tekstu ma ponad 743 tys. wyświetleń i tysiące komentarzy. Filmik nagrany przez uczennicę Jagodę jest na tyle absurdalny, że aż śmieszny, ale i lekko przerażający. Jego autorka czyta fragment materiałów na zajęciach o "Zagrożeniach życia rodzinnego". Pojawiły się w nich oczywiście gender i feminizm.

REKLAMA

Feminizm przedkłada pracę, karierę, samorealizację kobiety nad wychowywanie dzieci, pielęgnowanie ogniska domowego. Dezawuuje kobiecą subtelność i wdzięk, a podkreśla siłę i waleczność, osłabia to zdolność mężczyzny do trwałego związku i pokochania kobiety na całe życie. Feminizm zaburza relacje między płciami

- czyta Jagoda, autorka filmiku.

Dodała także zdjęcia, na których możemy przeczytać, że feminizm, oprócz zdań wymienionych we wstępie, "kwestionuje prawo kobiety do szczęścia płynącego z miłości małżeńskiej i macierzyńskiej" oraz "kwestionuje wartość poświęcenia dla najbliższych, gdyż często ukazuje kobietę zajmującą się domem jako osobę słabą, głupią, mało ambitną".

@jagodaluszczak

Zamiast uczyć tego czego naprawdę potrzebują młodzi ludzie.... ##viral ##dc ##fyp ##dlaciebie ##polskaszkolatocyrk

♬ dźwięk oryginalny - Jagodzianka

Jeszcze zrozumiałbym, gdyby w tych materiałach było powiedziane również o pozytywnych skutkach ruchów feministycznych - wystarczyło wspomnieć o takich drobiazgach jak uzyskanie praw wyborczych lub możliwość studiowania przez kobiety, czyli rzeczy, które przecież jeszcze dość niedawno były nie do pomyślenia. Jednak nie: uczniowie byli indoktrynowani tylko wypaczoną wizją feminizmu, bez ukazania drugiej strony medalu. Po co mają sobie wyrobić swoje zdanie.

Filmik z lekcji religii o feminizmie stał się viralem na TikToku.

- Chciałbym, żeby ten TikTok dotarł do jak największej liczby osób. Wiecie co jest najlepszy? Oburzyliśmy się, a ksiądz nas zaczął pytać. To jest chore, co się odpierd*la w szkołach, chore - podsumowała na koniec.

 class="wp-image-1828894"
Screen z www.instagram.com/jagoda_luszczak

I nawet jeśli mamy swoje zdanie na temat feminizmu, to co on właściwie ma wspólnego z chrześcijaństwem? To pytanie też pojawiło się w komentarzach pod nagraniem. Jedyną odpowiedzią są chyba słynne "cnoty niewieście", które planuje wpajać dziewczynom obecny rząd.

REKLAMA

Materiały z tej lekcji religii brzmią właśnie tak jak "podręcznik do wychowania Matki Polki", której nie w głowie praca, kariera lub zwykłe bycie sobą, ale rodzenie dzieci i "pielęgnowanie ogniska domowego". Może część nastolatek faktycznie o tym marzy, ale wkrótce mogą nie mieć innego wyjścia.

* Zdjęcie główne: Pixabay, screen z www.tiktok.com/@jagodaluszczak

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA