REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zarobił 60 razy tyle, ile wynosił jego budżet. Ten przerażający horror będzie hitem

Kiedy kopia filmu przypadkowo dostała się do sieci, podejrzewano, że koszty produkcji się nie zwrócą. Stało się jednak inaczej – nie dość, że fragmenty horroru stały się viralem na TikToku, który okrzyknął "Skinamarink" jednym z najstraszniejszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono, to jeszcze śmiesznie niski budżet zwrócił się aż sześćdziesięciokrotnie.

18.01.2023
15:06
skinamarink budzet zysk
REKLAMA

"Skinamarink" to horror wyreżyserowany przez Kyle’a Edwarda Balla, który jest jednocześnie jego pełnometrażowym reżyserskim debiutem. Zainspirowany swoimi koszmarami z dzieciństwa, mężczyzna stworzył horror, który jest maksymalnie niepokojący i nieprzyjemny – naprawdę, można mieć niezłe ciarki oglądając sam zwiastun. Inspirację dzieciństwem można odnaleźć również w tytule, który wywodzi się z przedszkolnego śpiewu – Skid-dy-mer-rink-adink-aboomp, co według reżysera przywołuje dzieciństwo, ponieważ wydaje się być nonsensowne.

REKLAMA

Sam film zaczyna się w momencie, gdy dwójka dzieci budzi się w środku nocy i orientuje się, że w domu nie ma ich ojca, a wszystkie okna i drzwi w domu zniknęły.

YouTube - zwiastun filmu "Skinamarink"

"Skinamarink" – co stoi za sukcesem horroru?

Budżet na film eksperymentalny "Skinamarink" nie był szczególnie wysoki – jak podaje portal Collider, wyniósł on 15 tys. dolarów. Sceny kręcone były w rodzinnym domu reżysera w Kanadzie, a zabawki, które pojawiały się w poszczególnych ujęciach, również należały do niego. Mimo to podczas pierwszego weekendu premiery zarobił prawie 900 tys. dolarów, co oznaczałoby, że niemal sześćdziesięciokrotnie pobił swój budżet.

Za sukcesem horroru, który początkowo można było zobaczyć w zaledwie siedmiuset kinach w całych Stanach Zjednoczonych, stoją przede wszystkim social media, które bardzo skutecznie wypromowały "Skinamarink" szczególnie na TikToku, gdy do sieci wyciekła kopia z zeszłorocznej premiery.

Gdzie można obejrzeć "Skinamarink"?

Film ma swoją stronę internetową, na której można zakupić bilety na seans, jednak na ten moment horror można zobaczyć jedynie w amerykańskich kinach.

REKLAMA
 class="wp-image-2211331"
Strona internetowa filmu "Skinamarink"

Premiera filmu w Polsce przewidziana jest na 10 lutego 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA