REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"South Park" atakuje Let's Playe. Rychło w czas

Wyczekiwałem długo na dzień, w który zostanie wyśmiany w "South Parku" koncept Let's Playów. W najnowszym odcinku serialu o czwórce dzieciaków z małego miasteczko w Kolorado, poużywano sobie na wszystkich youtuberach zajmujących się graniem i komentowaniem gier wideo. Czyli w zasadzie tym, co jest w dzisiejszym Internecie jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Jakimś cudem niektórzy czerpią ogromną przyjemność z oglądania, jak ktoś gra w gry komputerowe. To, co dla niektórych jest sensem istnienia YouTube'a, dla innych (szczególnie starszych osób) jest ogromną nudą i fenomenem, który trudno zrozumieć.

08.12.2014
11:20
„South Park” atakuje Let’s Playe. Rychło w czas
REKLAMA
REKLAMA

W "#Rehash" (dziewiątym odcinku osiemnastego sezonu) w ciągu 20 min twórcy zdołali w dosyć kulturalny (jak na "South Park") sposób pokazać bezsensowność Lat's Playów. Dla pokolenia, do którego należy Kyle (jeden z głównych bohaterów) niesamowitą głupotą jest oglądanie na ekranie monitora tego, jak ktoś gra. Starsze pokolenie graczy doskonale pamięta godziny spędzone na patrzeniu w monitor kolegi, ale zawsze wiązało się to z nadzieją na to, żeby samemu pograć. Słuchanie tego, jak ktoś komentuje rozgrywkę jest dla Kyle'a pomysłem absurdalnym. Po co oglądać czyjąś grę, jak można przecież samemu zagrać?

south park rehash

Dla osadzenia historii w realnym świecie, scenarzyści "South Parku" posłużyli się twarzą Felixa Kjellberga, czyli założyciela kanału PewDiePie. Ten szwedzki komentator gier komputerowych robi furorę na YouTube i w chwili obecnej posiada ponad 32 mln subskrybentów. Na czym polega fenomen Let's Playów i ich twórców? Nie mam zielonego pojęcia, najwidoczniej twórcy "South Parku" również, ponieważ na to pytanie w "#Rehash" nie potrafili odpowiedzieć.

Wiadomo natomiast na pewno, że to co dla jednego pokolenia jest cool, dla innego (młodszego) już takie może nie być, i na odwrót. Oczywiście w "South Parku" stworzono czarno-białą wizję świata, która dzieli ludzi na tych (młodsze pokolenie), którzy uwielbiają Let's Playe a tych, którzy chcą grać z przyjaciółmi na konsoli uważają za zgredów. Ci natomiast którzy uwielbiają spędzać czas na kanapie grając w gry w towarzystwie i komentując rozgrywkę w przyjacielskim gronie, uważają Let's Playe za stratę czasu i żenujący sposób spędzania wolnego czasu.

REKLAMA
south park lorde rehash pewdiepie

18-ty sezon "South Parku" jest bardzo "technologiczny". Praktycznie w każdym odcinku scenarzyści biorą na celownik jakiś technologiczny trend, nowinkę, a następnie pokazują w jak najbardziej absurdalny sposób. "#Rehash" poza tym, że w ironiczny sposób pokazał komentowanie gier dzięki kanałowi Erica Cartmana, także zręcznie przemycił wątki z poprzednich odcinków, czyli tych dotyczących Lorde, glutenu oraz darmowych gier na smartfony. Dodatkowo twórcy serialu zrobili ukłon w stronę nowego "Terminatora", wyśmiewając przy tym modę na "wskrzeszanie" martwych muzyków. Końcówka "#Rehash" zostawia otwartą furtkę prowadzącą do kolejnego odcinka. Jeżeli Trey Parker i Matt Stone będą szli za ciosem możliwe, że czeka nas jeden z lepszych sezonów "South Parku".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA