REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Prace nad "Spider-Manem" z Tomem Hollandem i Zendayą wstrzymane

Wiadomo już, że kolejna część "Spider-Mana" z Tomem Hollandem i Zendayą na pewno trafi na duże ekrany, jednak twórcy stawiają znak zapytania przy dacie premiery. Powodem opóźnień jest trwający od miesiąca strajk scenarzystów, który do tej pory zebrał ogromne żniwa i nie zapowiada się, żeby jego koniec miał prędko nastąpić.

01.06.2023
10:04
Prace nad "Spider-Manem" z Tomem Hollandem i Zendayą wstrzymane
REKLAMA

Strajk scenarzystów, walczących o godne warunki pracy, który rozpoczął się niemal równy miesiąc temu, już na początku pokazał, że sytuacja jest poważna. Na pierwszy ogień poszedł 5. sezon "Stranger Things", finałowe odcinki "Cobra Kai" czy nadchodzący spin-off "Gry o tron" - "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight", o czym poinformował sam George R.R. Martin. Wielu wybitnych twórców odłożyło ołówki, wyłączyło komputery i trzasnęło drzwiami od pokojów scenarzystów, by pikietować na ulicach wraz z innymi protestującymi, w związku z nieudanymi negocjacjami Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (WGA) z Alliance of Motion Picture and Television Producer (AMPTP).

REKLAMA

Protesty nie ominęły także nadchodzącego filmu "Spider-Man 4" z Tomem Hollandem i Zendayą. Mimo że w lutym tego roku prezes Marvel Studios Kevin Feige oświadczył, że zakończenie prac nad scenariuszem to kwestia czasu, wygląda na to, że trwający strajk znacznie opóźni szacowaną datę premiery produkcji.

Sony: zwiastun animacji "Spider-Man: Poprzez multiwersum"

Producentka "Spider-Mana" poinformowała o wstrzymaniu prac nad filmem ze względu na strajk scenarzystów

Podczas premiery animacji "Spider-Man: Poprzez multiwersum" w Los Angeles, producentka Amy Pascal w kilku słowach wypowiedziała się na temat nadchodzących produkcji z uniwersum Spider-Mana. Wspomniała o trzeciej części trylogii - "Beyond the Spider-Verse" - która ukazać się ma na początku przyszłego roku, a także o pracach nad Spider-Woman i filmie live-action z Milesem Moralesem

Amy Pascal dodała, że czwarty już film z serii "Spider-Man" z Tomem Hollandem i Zendayą wciąż jest w trakcie realizacji, jednak ze względu na strajk scenarzystów, prace nad produkcją musiały zostać wstrzymane:

REKLAMA

Czy zrobimy kolejny film? Oczywiście, że tak. Pracujemy nad nim, jednak scenarzyści strajkują i ze względu na to nikt nie pracuje. Wspieramy ich w strajku i dopóki nie dojdą do porozumienia, nie będziemy kontynuować prac nad filmem

- podsumowała producentka Amy Pascal.

Zdjęcie główne: screenshot ze zwiastunu "Spider-Man: Daleko od domu"

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA