REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Spider-Man Unlimited to najlepszy endless-runner na smartfona, w jaki kiedykolwiek grałem

Od czasów premiery pierwszego Temple Run gatunek mobilnych „biegaczy” zaczął galopować. Dzisiaj każda szanująca się firma oraz marka musi mieć swojego endless-runnera, byle jakiej jakości. Spider-Man Unlimited od Gameloftu jest inny. Ta darmowa aplikacja to królowa efektowności oraz różnorodności, bijąca na głowę takie hity jak Minion Rush czy Subway Surfers.

17.09.2014
9:21
Spider-Man Unlimited to najlepszy endless-runner na smartfona, w jaki kiedykolwiek grałem
REKLAMA
REKLAMA

Oczywiście, że byłem sceptycznie nastawiony. Kto by nie był. Darmowa gra, endless runner, znana marka oraz Gameloft – z tego mogło wyjść tylko jedno. Naszpikowana mikro-transakcjami oraz reklamami produkcja, która będzie strawna jedynie dla największych miłośników Człowieka-Pająka. Tak bardzo się myliłem. Teraz nie potrafię odejść od Spider-Man Unlimited i naprawdę zachęcam was do dania szansy aplikacji.

Po pierwsze – grafika. To prawdziwy kosmos

Na Galaxy Note 3 gra wygląda obłędnie. Znany z serii Ultimate, komiksowy filtr tworzy świetną, kolorową i żywą otoczkę. Omawiany tytuł jest przy tym nieskazitelnie płynny, co jest niezwykle poważne podczas ogrywania produkcji z gatunku endless-run. Tutaj każde, nawet najdrobniejsze zacięcie może zniweczyć mozolnie budowany w drodze do szkoły albo pracy rekord.

Pod tym względem Spider-Man Unlimited wyznacza nowe standardy. Chociaż nie napiszę z pełnym przekonaniem, że gra posiada lepszą warstwę wizualną niż Subway Surfers czy Temple Run 2, ilość detali zasługuje na największe uznanie. Tutaj non stop coś się dzieje – w tle eksplodują przedmioty, nad głowami latają samoloty, lokacje się zmieniają, z kolei kolejne elementy wyrastają graczowi przed nosem. Świetny efekt końcowy. Czuć, że producenci wyciągnęli konsekwencje z nie zawsze płynnego Minion Rush, tym razem stając na wysokości zadania.

Po drugie – rozgrywka. Ta jest niesamowicie zróżnicowana

Oczywiście jak na możliwości gatunku. Spider-Man robi tutaj wszystko, za co miliony pokochały komiksy z jego udziałem. Poza klasycznym biegiem mamy wspinanie się po pionowych ścianach nowojorskich wieżowców, bujanie się na pajęczych sieciach, poruszanie korytarzami w zamkniętych budynkach, swobodne opadanie z ogromnej wysokości, a nawet uproszczoną formę walki z przeciwnikami znanymi z kart komiksów.

Dla obsługi tych wszystkich aktywności producenci musieli zaangażować nie tylko ekran dotykowy, ale również czujniki i żyroskopy. Na całe szczęście sterowanie jest bardzo intuicyjne, natomiast klasyczny dla gatunku samouczek nie pozwala od razu rzucić nas na głębokie wody. Szybko, intensywnie, efektownie, ale jednak pod kontrolą.

Po trzecie – reklamy i mikto-płatności

W dzisiejszym świecie nic nie ma za darmo. Zwłaszcza, kiedy mówimy o produkcji wykorzystującej wart miliardy dolarów wizerunek fikcyjnego super-bohatera. Gameloft musi jakoś zarobić. Sztuką jest wybrać taki model biznesowy, aby zachęcał do wydawania pieniędzy, a nie przeszkadzał w rozgrywce. Popularnym twórcom aplikacji mobilnych ta sztuka się udała.

„Spowalaniaczami” w Spider-Man Unlimited są poziomy doświadczenia Człowieka-Pająka. Nie możemy wykonywać konkretnych misji, dopóki nie zdobędziemy odpowiedniego poziomu w trybie swobodnym. Diamenty kupowane za realną walutę znacząco przyspieszają ten proces, co jest niezwykle pomocne zwłaszcza na późniejszych etapach. Za pieniądze kupimy także odpowiedników Spider-Mana z innych komiksowych wymiarów, którzy również stanowią bardzo istotny element rozgrywki.

Po czwarte – gra idealnie wyprofilowana na urządzenia mobilne

W przeciwieństwie do takich gier jak Temple Run, w Spider-Man Unlimited gracz posiada wybór. Może wykonywać krótkie, konkretne zadania, biec w trybie swobodnym, walczyć z przeciwnikami bądź brać udział w specjalnych eventach. Czuć, że producenci chcieli w jak najszerszy sposób wykorzystać model endless-runnera, co bez wątpienia się udało.

Spider-Man Unlimited idealnie nadaje się do szybkiej jazdy komunikacją miejską jak również nieco dłuższych sesji z grą na kanapie. Aplikacja jest darmowa, śliczna, efektowna oraz wciągająca. Chociaż mówimy „tylko” o grze na smartfony, to tę pozycję gorąco polecam wszystkim osobom lubiącym endless-runnery. Wzór do naśladowania.

REKLAMA

Spider-Man Unlimited dla Androida, iOS oraz Windows Phone

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA