REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Wiemy już, jaki tytuł będą miały nowe Gwiezdne wojny! Disney odkrywa karty

Poznaliśmy wreszcie tytuł ósmego epizodu Gwiezdnych wojen. Disney wreszcie odsłonił karty. Jak zwykle jest pompatycznie i niespecjalnie wyszukanie, no ale hej! W przypadku sagi Star Wars to juz tradycja.

23.01.2017
18:27
Star Wars Epizod 8 tytuł The Last Jedi
REKLAMA
REKLAMA

Niedługo po przejęciu marki Star Wars przez korporację Disney zapowiedziano, że powstaną nowe filmy w uniwersum Star Wars. W grudniu 2015 roku na ekrany kin wszedł siódmy epizod, czyli Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Jego bezpośrednią kontynuacją będzie Star Wars: The Last Jedi.

Przebudzenie Mocy, czyli w oryginale The Force Awakens, to długo oczekiwana kontynuacja Oryginalnej Trylogii stworzonej przez George'a Lucasa. O tym, że powstaną jeszcze dwa filmy pokazujące dalsze losy Rey, Finna, Poe Damerona i Kylo Rena wiedzieliśmy od dawna, ale tytuł ósmego epizodu owiany był tajemnicą.

The Last Jedi to tytuł, który idealnie wpisuje się w serię, na którą składają się:

 • Epizod 1: Mroczne Widmo (The Phantom Menace)
 • Epizod 2: Atak klonów (Attack of the Clones)
 • Epizod 3: Zemsta Sithów (Revenge of the Sith)
 • Epizod 4: Nowa nadzieja (A New Hope)
 • Epizod 5: Imperium kontratakuje (Empire Strikes Back)
 • Epizod 6: Powrót Jedi (Return of the Jedi)
 • Epizod 7: Przebudzenie Mocy (The Force Awakens)
 • Epizod 8: The Last Jedi (Ostatni Jedi?)
 • Epizod 9: ?

Można domniemywać, że ósmy epizod skupi się na (niemal) nieobecnej w Przebudzeniu Mocy postaci Luke'a Skywalkera. Ostatni Jedi, któremu nie udało się odbudować przez dziesięciolecia Zakonu mistrzów Yody i Obi-wana Kenobiego, został wreszcie odnaleziony przez Rey.

Film w reżyserii Riana Johnsona ma rozpocząć się od razu po ostatniej scenie Przebudzenia Mocy i pokazać nam efekt spotkania Luke'a i Rey. O fabule filmu nie wiemy niestety nic więcej, a Disney po zdradzeniu tytułu nadal nie odkrywa pozostałych kart.

Star Wars Epizod 8 tytuł The Last Jedi class="wp-image-78803"

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy The Last Jedi zostało użyte w kontekście Gwiezdnych wojen.

Tej nazwy użyto jeszcze przed przejęciem marki Star Wars przez Disney'a. Taki był tytuł powieści napisanej przez Michaela Reavesa i Mayę Kaathryn Bohnhoff.

Najnowszy epizod nie będzie miał z nią jednak nic wspólnego poza tytułem - książka opowiadała o perypetiach młodego Jedi zaraz po powstaniu Imperium Galaktycznego.

REKLAMA

Paradoksalnie The Last Jedi zostało wybrane na tytuł tej książki, bo pierwszy tytuł dla powieści wybrany przez autorów - Jedi Dawn (Świt Jedi) był już zajęty.

Disney przy Star Wars: The Last Jedi się tym najwyraźniej nie przejmuje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA