REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Strange Years - polski komiks w klimacie post-apo od Artura Kurasińskiego

Dobrych i ciekawych komiksów nigdy dość. Tym bardziej, gdy są darmowe. Wszystkie te trzy cechy łączy zaprezentowany dziś album "Stragne Years: Autumn", do którego scenariusz napisał Artur Kurasiński (tak, ten Kurasiński), a oprawą graficzną zajął się Michał "Śledziu" Śledziński (tak, ten Śledziu!).

03.09.2014
11:33
Strange Years – polski komiks w klimacie post-apo od Artura Kurasińskiego
REKLAMA

"Autumn" jest pierwszym z czterech zaplanowanych albumów z serii "Strange Years". Tłem przedstawionych w nim wydarzeń jest alternatywna historia, w której zamach na WTC 11 września 2001 roku był tylko jednym z wielu ataków, w rezultacie których świat, jaki znamy, obrócił się w perzynę. W nowej, postapokaliptycznej rzeczywistości, próbują odnaleźć się Elvis i Reuben, dwójka młodych chłopaków, którzy wplątują się w niezłą kabałę. "Starałem się żeby cała opowieść nie była oczywista ani zbyt prosta – wątki się plotą i rozwiązanie tajemnicy następuje w ostatnim rozdziale" - tłumaczy Kurasiński w wywiadzie dla Spider's Web.

REKLAMA

REKLAMA

Komiks jest całkowicie darmowy i od jego popularności zależy, czy powstaną kolejne części. Jeśli "Autumn" spotka się z pozytywnymi opiniami ze strony czytelników, autorzy rozważają wystartowanie z kampanią crowdfundingową. W planach jest także interaktywna aplikacja, która będzie animowaną wersją komiksu. W tej chwili dostępna jest jeszcze skomponowana przez Piotra Koczewskiego ścieżka dźwiękowa do "Strange Years", składająca się z dziesięciu utworów.

"Autumn" możecie ściągnąć tutaj, co też szczerze polecam zrobić. To kawał ciekawej historii w klimacie post-apokalipsy, pełen naprawdę świetnych kadrów (tego akurat można się było spodziewać, w końcu to Śledziu). Jeśli przypadnie wam do gustu, na Spider's Web Stories znajdziecie opowiadanie Artura Kurasińskiego, umiejscowione w świecie w którym toczy się akcja „Strange Years”

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA