REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Szklana pułapka" doczeka się kolejnej części

"Szklana pułapka", seria, której pierwsza część uchodzi za klasykę kina akcji, a ostatnia za synonim miernoty i pazerności, wcale się jeszcze nie skończyła, choć chyba wszyscy byśmy sobie tego życzyli. Właśnie rozpoczęły się prace nad kolejną odsłoną.

15.10.2015
10:02
Szklana pułapka
REKLAMA
REKLAMA

John McClane powróci, chociaż nikt nie wie po co. Włączając w to producentów nowej części, którzy nie specjalnie mają na nią pomysł. "Szklana pułapka 6" ma być bowiem prequelem pierwszego filmu i opowiedzieć o początkach pracy McClane'a w policji. To coś, czego potrzebowaliśmy. Jestem przekonany, że od 1988 roku zastanawialiście się nad przeszłością tej niezwykle skomplikowanej i złożonej postaci.

szklana pułapka 4

Akcja filmu ma być osadzona w roku 1979. Sześćdziesięcioletni obecnie Bruce Willis, odtwórca głównej roli we wszystkich poprzednich odsłonach serii, pojawi się również w "szóstce" - jako doświadczony gliniarz, opowiadający o swojej przeszłości. Jego młodszą wersję zagra już - niestety - ktoś inny. Reżyserem widowiska będzie Len Wiseman, odpowiedzialny za "Szklaną pułapkę 4".

REKLAMA

Na pytanie po co dalej ciągnąć tę serię, która stała się nieudaną parodią samej siebie, odpowiedź jest oczywista - dla kasy. Tylko że ta kura już dawno przestała znosić złote jaja - "Szklana pułapka 5" zarobiła w USA niemal 30 milionów dolarów mniej, niż wynosił jej budżet. Z drugiej strony - jeśli prequel się przyjmie, otwiera to drogę do nowej serii, z innym aktorem w roli Johna McClane'a.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA